کد خبر 209304
۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴

روحیه جهادی و باورپذیری لازمه فرهنگ‌سازی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

روحیه جهادی و باورپذیری لازمه فرهنگ‌سازی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: روحیه جهادی و باورپذیری، نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش گروه استان های حیات؛ عباسعلی رضایی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران صبح امروز شنبه 24 تیر ماه در جمع  نخبگان و فعالان فرهنگی و فضای مجازی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران که در سالن شهدای ترور برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ایام سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) و اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مبلغان و روحانیون را فصل الخطاب قرار داد و اظهار داشت: جنگ رسانه ای و شناخت صحیح از اهداف دشمن در راستای ایجاد نامیدی و تضعیف روحیه مردمی، استراتژی جدید دشمن در برابر ملت ایران است و رهبرمعظم انقلاب به درستی به تبیین آن پرداختند. 

وی راهکار اصلی مبارزه با این تجاوز فرهنگی را تبیین دستاوردهای انقلاب و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از ایده های خلاقانه و استفاده از آخرین تکنولوژی ها بر شمرد و اضافه کرد: هرجا که دلسوزان و خادمان این ملت دارای روحییه جهادی بودند و در موضوعی به یقین و باورپزیری رسیدند، تبیین اهداف و دستاوردهای نظام را به راحتی به نسل امروز منتقل کردند، کشور امروز نیازمند این خادمان دلسوز و انقلابی وجوان است. 

این مقام مسئول با اشاره به حضور پر رنگ مردم در راهپیمایی عید غدیر و اجتماع عفاف و حجاب در میدان آیینی امام حسین (ع) تصریح کرد: همه آحاد مردم ایران می بایست به تکلیف دینی و اجتماعی خود عمل کرده  و درتمام صحنه ها حضور پیدا کنند و امروز وظیفه رسانه و هنرمندان است که با ساخت آثار فاخر، عظمت این حضور را نشان دهند. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران بیان داشت: هرجا که دشمن سعی در نفوذ می کند نیازمند کار بیشتری است و جهاد تبیین که بارها مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند، بهترین راه حل برای روشن نمودن افکار عمومی و جوانان است. 

وی تدبیر در ترویج فرهنگ سازی در حوزه ایثار و شهادت و تفسیر سیره اخلاقی و رفتاری شهیدان را برگرفته از رسالت انبیاء و اولیای الهی در هدایت بشیریت و مصداق امر به معروف دانست و گفت: با روحیه‌ی جهادی و باورپذیری می توانیم خدمت بزرگی به ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم. 

بر اساس این گزارش پیش از سخنان مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی حوزه ایثار و شهادت دغدغه‌های فرهنگی خود را در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهدات بیان کردند و مدیر کل پاسخ های لازم را مطرح کرد. 

این دومین نشست فعالان فرهنگی و رسانه ‌ای و فضای مجازی در حوزه ایثارگران با مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha