کد خبر 207374
۹ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴

افتتاح طرح آبرسانی به بم و بروات با حضور رئیس‌جمهور

افتتاح طرح آبرسانی به بم و بروات با حضور رئیس‌جمهور

رئیس جمهور کشورمان فاز نخست آبرسانی به شهرهای بم و بروات و تصفیه‌خانه سیرجان را افتتاح کرد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ رشیدی مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمان اظهار کرد: در پی تنش آبی در بم و بروات تامین آب از چاه‌ها انجام می‌شد که برای حل این معضل این پروژه تعریف شد.

وی ادامه داد: بحث‌های زیست محیطی به صورتی کیفی مدنظر است و آب کشاورزان تأمین خواهد شد.

رشیدی خاطرنشان کرد: از محل آبگیر تصفیه‌خانه، آب به بم و بروات رسیده است.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور صبح امروز (جمعه) نهم تیر به منظور انجام سفری یک روزه از طریق فرودگاه بم وارد استان کرمان شد.

وزیر نیرو و برخی دیگر از اعضای هیات دولت رئیس جمهور را در این سفر که با هدف افتتاح چند پروژه بزرگ انجام می شود، همراهی می کنند.

رئیس جمهور برای افتتاح فاز نخست بسته آبرسانی و حل تنش آبی در استان کرمان، نخستین بخش کلان‌پروژه آبرسانی به شهرهای بم و بروات را با هزینه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان امروز افتتاح کرد.

ظرفیت کلی خط انتقال آب به بم و بروات هزار لیتر بر ثانیه است که فعلا بر اساس نیاز این ۲ شهر با ۲۵۰ لیتر بر ثانیه از طرح به بهره‌ برداری می‌ رسد.

افتتاح چندین طرح صنعت برق در نقاط مختلف استان کرمان با افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از جمله دیگر برنامه های رئیس جمهور در استان کرمان است.

آن‌طور که گزارش شده افتتاح نیروگاه گازی فولاد بوتیا به همراه چند طرح دیگر این کارخانه نیز از جمله برنامه های حجت الاسلام رئیسی در این سفر به شمار می رود که سرمایه گذاری آن‌ها افزون بر ۳۲ هزار میلیارد تومان با افزون بر پنج هزار و ۵۰۰ اشتغال اعلام شده است.

همچنین امروز رئیس جمهور از پروژه انتقال آب خلیج فارس به شهرهای ‌کرمان و رفسنجان از خط صنعت نیز بازدید خواهد کرد تا درخصوص تسریع در اجرای این کلان پروژه مهم دستوراتی صادر کند.

گفتنی است این سومین سفر رئیس جمهور دولت سیزدهم به استان کرمان است؛ نخستین بار وی سال ۱۴۰۰ از سفر مسکو به طور مستقیم به جنوب کرمان عزیمت کرد تا بحران سیل را از نزدیک و به طور میدانی مدیریت کند؛ دومین سفر وی در قالب سفر استانی هیات دولت طی مرداد سال گذشته انجام شد و این بار نیز وی برای مدیریت بحران کم آبی به استان کرمان سفر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha