کد خبر 207149
۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳

وزیر نیرو نوید رفع تنش آبی در چهار شهر شرق فارس تا پایان هفته را داد

وزیر نیرو نوید رفع تنش آبی در چهار شهر شرق فارس تا پایان هفته را داد

وزیر نیرو در بازدید از طرح‌های تأمین آب شرق فارس نوید برطرف شدن تنش آبی در شهرهای داراب، فسا، زرین‌دشت و استهبان را تا پایان هفته داد و گفت: این شهرها به علت بروز اختلال در سامانه انتقال آب از سد رودبال امسال دارای مشکلاتی شده اند.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ علی اکبر محرابیان وزیر نیرو سه‌شنبه در بازدید از طرح‌های تامین آب در شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت اعلام کرد که تنش آبی در شهرستان‌های داراب، فسا، زرین دشت و استهبان تا پایان هفته برطرف می‌شود.

مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس نیز با ذکر مشخصات فنی پروژه های آبرسانی فارس اظهار کرد: امروز و به میمنت نزدیک شدن به دهه امامت و ولایت و با حضور مقام عالی وزارت نیرو، استاندار فارس و دیگر مسئولان؛ عملیات حفر، تجهیز و برق‌رسانی به ۶ حلقه چاه، اجرای ۱۰ کیلومتر خط انتقال، کف‌شکنی یک حلقه چاه، مهندسی مجدد، خرید و نصب ۱۰حلقه چاه برای شهر داراب و برخی از روستاهای مجاور این شهر مورد بازدید قرار گرفت.

علی جان صادق پور ادامه داد: همچنین از عملیات حفر، تجهیز و برق‌رسانی یک حلقه چاه، مهندسی مجدد، خرید و نصب تجهیزات ۶ حلقه چاه و اجرای یک کیلومتر خط انتقال برای شهر و برخی روستاهای حاجی آباد شهرستان زرین دشت، حفر، تجهیز و برقرسانی یک حلقه چاه و اجرای یک کیلومتر خط انتقال برای جنت شهر و داراب و حفر، تجهیز و برق‌رسانی یک حلقه چاه، خرید و اجرای چهار کیلومتر خط انتقال برای آبرسانی به رکن آباد و اسلام آباد بازدید شد.

وی یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه‌ها که با صرف اعتباری معادل هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شده، جمعیتی قریب به ۱۶۰ هزار نفر از مردم این مناطق از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین‌دشت نیز اظهار کرد: آب شرب منطقه با رفع نواقص کنونی به‌زودی برطرف خواهد شد؛ دستورات لازم داده شده و از همه دست اندرکاران برای این حرکت جهادی قدردانی می‌کنیم. امیدواریم مردم نیز با خاطری آسوده و با قرار دادن آموزه‌های دینی در سرلوحه کار خویش یعنی صرفه جویی و قناعت به مصرف بهینه آب ادامه دهند.

شهر داراب در فاصله ۲۴۵ کیلومتری، فسا در ۱۴۵ کیلومتری و زرین‌دشت در فاصلهٔ ۲۷۰کیلومتری شیراز قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha