کد خبر 204535
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳

۳۰۰ کانون فرهنگی مساجد قم برنامه‌های اوقات فراغت را اجرا می‌کنن

۳۰۰ کانون فرهنگی مساجد قم برنامه‌های اوقات فراغت را اجرا می‌کنن

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد قم گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری ۳۰۰مسجد به عنوان پایگاه اوقات فراغت تابستانی در این استان انتخاب که ۵۰ پایگاه به صورت تخصصی با برنامه‌های خاص فعال خواهند شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ حجت الاسلام محمدرضا حیدری روز سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: امسال شعار دولت انقلابی برای اوقات فراغت نوجوانان بازگشت به مسجد به عنوان یک نهضت است و از این رو طرح اوقات فراغت استان قم با فرماندهی کانون های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۳۱ کانون فرهنگی و هنری مساجد در قم فعال است از عضویت ۵۷ هزار نفر جمعیت فعال در این کانونها خبر داد و گفت: بازه اجرایی طرح اوقات فراغت تابستان ۲۵ خرداد تا ۱۰ شهریور است.

وی افزود: در طرح اوقات فراغت امسال هدف گذاری شده‌است تا بر روی ۴۵ هزار نوجوان با بنیه ضعیف‌تر مذهبی کار شود و طبق تصمیم و دستور استاندار قم برنامه‌های اوقات فراغت به صورت متمرکز در ستاد کانون های مساجد برگزار می‌شود.

حیدری برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، تقویت اعتقادی و اجرای طرح نماز یاوران، برگزاری اردوهای تربیتی در زمان اوقات فراغت، برگزاری کلاس‌های معارفی هنری و تربیتی، برگزاری المپیاد ورزشی بین دانش آموزان و برگزاری مراسم مذهبی برای دانش آموزان را از جمله اهداف و برنامه‌های برگزاری طرح اوقات فراغت تابستان در قم عنوان کرد.

وی بااشاره به اینکه ۲۰ رشته کلاس‌های فنی و حرفه‌ای برای اوقات فراغت دانش آموزان طراحی شده‌است گفت: در کنار مباحث اعتقادی و معارفی موضوع فنی و حرفه‌ای، هدایت تحصیلی و هنری نیز برای اوقات فراغت دانش آموزان دیده شده‌است.

وی بیان کرد: ۱۰ شهریور جشنواره‌ای در محل دائمی نمایشگاه‌های استان قم برگزار می‌شود تا محصولات و آثاری که اعضای کانون مساجد در طرح اوقات فراغت تولید کردند در این فضا به نمایش گذاشته شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم ، شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه،‌ هلال احمر، جامعه الزهرا، فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی،‌ حوزه علمیه خواهران، فرمانداری های استان، فراجا استان، سپاه ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به عنوان دستگاه ها و نهادهای همکار در اجرای طرح اوقات فراغت دانش آموزان ذکر کرد.

وی عنوان کرد: ۴۰۰ مبلغ سازمان تبلیغات اسلامی، ۱۳۰ مربی تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و ۲۰ مربی در ۲۰ رشته از حوزه هنری در طرح اوقات فراغت همیار کانون های مساجد استان قم خواهند بود ضمن این که در فنی و حرفه ای ۲۰ رشته برای پسران و ۲۰ رشته برای دختران طراحی شده‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha