کد خبر 203456
۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲

نرخ مشارکت اقتصادی در آذربایجان شرقی بالاتر از متوسط کشوری است

نرخ مشارکت اقتصادی در آذربایجان شرقی بالاتر از متوسط کشوری است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان بالاتر از متوسط کشوری است، گفت: بخش خصوصی با برنامه های توسعه همراه بوده و بخش عمومی هم گردش مدار توسعه را تسریع می‎‌کند.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ محمد فرشکاران در دیدار محمد حسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس اظهار کرد: در مقطع فعلی تحرک بخشی به فعالیت‌های اقتصادی آذربایجان شرقی بسیار ضروری و مهم است.

وی اظهار کرد: وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی استان در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد تلاش عوامل اجرایی آذربایجان شرقی در بهبود این شاخص‎ها رو به جلو است.

فرشکاران با اشاره به وجود حدود هشت هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه‌تمام در کشور، اعلام کرد: به اندازه ۴۰ سال آینده در کشور پروژه زخمی وجود دارد که سرعت توسعه را کند ساخته اند، بنابراین باید عاقلانه رفتار کرده و تا آنجا که امکان دارد از آغاز پروژه های جدید خودداری کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: از پروژه‌هایی که برای توسعه استان و گره‌گشایی موضوعات کلان هستند تمام قد حمایت می‌کنیم اما معتقدیم در شرایط فعلی شروع پروژه جدید به علم، نگاه و آینده‌نگری ما لطمه خواهد زد.

وی ادامه داد در آذربایجان شرقی توجه به شاخص‌ها، آمایش، مدل و قرارگیری در مدار توسعه و توازن استان مهم بوده و لازم است پروژه ها با اولویت سنجی به اتمام رسند.

فرشکاران بر ضرورت تقویت اعتبارات راه‌های شریانی و پروژه‌های آب و فاضلاب استان تاکید و اضافه کرد: قصد ما به انجام رساندن پروژه ها است و باید انقلابی در پروژه‌های راه، آب و فاضلاب استان ایجاد کنیم.

عملکرد مطلوب تیم مدیریتی استان در مصوبات سفر ریاست جمهوری

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار عملکرد تیم مدیریتی آذربایجان شرقی را در تصویب و تخصیص اعتبارات مصوب سفر اول ریاست جمهوری به استان بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: پروژه های آب و فاضلاب با سلامتی و زندگی مردم ارتباط مستقیمی دارند و باید در اولویت تخصیص اعتباری و اتمام قرار گیرند.

محمد حسین فرهنگی اظهار کرد: هر پروژه نیمه تمام که به اتمام می‌رسد، فشار اقتصادی بر جامعه کاهش یافته و سرعت توسعه افزایش می‌یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha