کد خبر 203291
۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹

بازداشت 7 گرداننده باند فروش سؤالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان توسط پلیس فتا

بازداشت 7 گرداننده باند فروش سؤالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان توسط پلیس فتا

طبق اعلام سرهنگ گودرزی 7 گرداننده باند فروش سؤالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان در تجسس‌های فنی و تخصصی پلیس فتای تهران بازداشت شدند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به اینکه یکی از مواردی که طی سالیان اخیر بیشتر شاهدش بودیم، کلاهبرداری تحت عنوان فروش سؤالات امتحانی است، گفت: معمولاً این نوع کلاهبرداری‌ها در ایام امتحانات نهایی بیشتر می‌شود. تجربه ما از سنوات قبل این است که این اشخاص به هیچ عنوان سؤالات را در اختیار ندارند، بلکه فقط کلاهبردارانی هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در این باره 7 گرداننده باند فروش سؤالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان در تجسس‌های فنی و تخصصی پلیس فتای تهران بازداشت شدند.همه بازداشتی‌ها هیچ نفوذی در مسیر سؤالات امتحانی نداشتند و تنها با فریب دانش‌آموزان از آنها کلاهبرداری می‌کردند.

گودرزی ادامه داد: آنها سؤالات مربوط به سنوات قبل، سؤالاتی را که زمان امتحان آن گذشته می‌فروشند. در بعضی موارد هم به هیچ عنوان سؤالی در اختیار ندارند، بلکه فقط با کلاهبرداری آن را به فروش می‌رسانند و وجوهاتی را به عنوان بیعانه دریافت می‌کنند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ تصریح کرد: ما هر ساله کارگروه‌های مشترکی را با مسئولان آموزش و پرورش در این خصوص داریم و اقدامات سایبری همکاران در پلیس فتا با جدیت در حال انجام است.

وی در پایان گفت: از والدین تقاضا داریم ضمن همراهی با فرزندانشان، آگاهی لازم را به آنها بدهند و بدانند که وابستگی به فضای سایبری و شبکه‌های اجتماعی، بویژه در ایام امتحانات فقط می‌تواند اضطراب آنها را بیشتر کند. قبلاً هم مواردی داشتیم با این تصور که سؤالات را در اختیار دارند، لطمه‌های جبران‌ناپذیری دیدند. ما در پلیس فتا با جدیت این موضوع را دنبال می‌کنیم و هر آنچه را که باعث ایجاد دغدغه برای مردم می‌شود جزو اولویت‌های کاری قرار می‌دهیم. همچنین این موضوع را تا لحظه‌ای که به سرانجام برسد تحت پیگرد قرار می‌دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha