کد خبر 202410
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱

سرقت مسلحانه موتورسیکلت با جعل عنوان پلیس

سرقت مسلحانه موتورسیکلت با جعل عنوان پلیس

رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳ متهم که با جعل عنوان پلیس اقدام به سرقت مسلحانه موتورسیکلت می‌کردند، خبر داد.

به گزارش گروه حوادث حیات؛ سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رییس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع سرقت‌های سریالی موتورسیکلت از شهروندان با شگرد جعل عنوان پلیس در نقاط مختلف تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان داد، ۳ سارق حرفه‌ای با بی‌سیم و کلت کمری طعمه‌های خود را در نقاط مختلف تهران شناسایی و به بهانه اینکه با موتورسیکلت سرعت زیادی داشتند آن‌ها را متوقف و سپس وسیله نقلیه مال باخته را با تهدید سلاح گرم سرقت می‌کردند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آن‌ها افرادی سابقه دار هستند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از دریافت این سرنخ مهم با اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان در شرق تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آن‌ها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه ادوات تقلبی نظامی از مخفیگاه متهمان کشف شده است، گفت: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر سرقت موتور سیکلت از شهروندان در پوشش مأمور پلیس در نقاط مختلف تهران با همدستی یکدیگر اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی با بیان اینکه متهمان موتوسیکلت‌های مسروقه را در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی آگهی می‌کردند، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha