کد خبر 166381
۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶

کنعانی:

گام‌های ابتدایی تعیین سفیر بین ایران و عربستان انجام شده است

 گام‌های ابتدایی تعیین سفیر بین ایران و عربستان انجام شده است

اولین نشست سخنگوی وزارت امور خارجه در سال 1402 برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ ناصر کنعانی  در ابتدای این نشست فرا رسیدن لیالی  قدر را تسلیت گفت.

وی همچنین گفت: کارنامه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در سال 1401 ، کارنامه ای توام با موفقیت های بسیار چشم‌گیر و برجسته بود. سال 1401 در حوزه دیپلماسی یک سال پرتلاشی را پشت سر گذاشتیم.

کنعانی همچنین فرا رسیدن روز قدس را گرامی داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره توافقات اخیر  ایران  و عربستان برای از سرگیری روابط و بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور در تهران و ریاض  اظهار کرد: بر اساس توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان ، هیئت فنی عربستان سعودی در روز شنبه وارد تهران شد و این هیئت در تهران و مشهد، اکنون مشغول بررسی شرایط و زمینه سازی برای بازگشایی سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد است

و ی در این ارتباط افزود:  همچنین ان‌شاءالله طی چند روز آینده شاهد عزیمت هیات ایرانی به عربستان برای زمینه سازی جهت بازگشایی سفارت ایران در ریاض و کنسولگری کشورمان در جده خواهیم بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود در این نشست گفت:  امیدواریم با توجه به شرایط جدید در منطقه،  ما شاهد  شکل‌گیری روند آتش‌بس پایدار در یمن و آماده شدن زمینه برای شکل‌گیری روند صلح پایدار متناسب با منافع ملت یمن با مشارکت تمام طرف‌های یمنی  در این کشور باشیم‌.

کنعانی در پاسخ به سوالی در مورد تعیین سفرا  بین ایران و عربستان گفت: در ارتباط با تعیین سفرا بین دو کشور گام‌های ابتدایی انجام شده است و روند در حال انجام است.

برچسب‌ها