کد خبر 166094
۱۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۹

قاری ایرانی برنده جایزه بزرگ سعودی شد

قاری ایرانی برنده جایزه بزرگ سعودی شد

«یونس شاهمرادی»، قاری ممتاز ایرانی، رتبه نخست رشته تلاوت دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن و اذن «عطر الکلام» عربستان را کسب کرد.

به گزارش گروه فرهنگی حیات  و به گزارش پایگاه خبر ی «أخبار 24»،؛ یونس شاهمرادی در رقابت با سه قاری دیگر از کشور عربستان و مراکش، موفق شد رتبه نخست بخش تلاوت دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن و اذان «عطر الکلام» عربستان را کسب کند.
اداره کل رفاه عربستان اعلام کرد که «محمد آل الشریف» از کشور میزبان و «یونس شاهمرادی» از ایران به ترتیب در رشته‌های اذان و قرائت رتبه نخست را کسب کردند که به نماینده کشور میزبان دو میلیون ریال سعودی و به یونس شاهمرادی سه میلیون ریال سعودی جایزه اعطا شد.
همچنین، «عبدالعزیز الفقیه» از عربستان و «زکریا الزیرک» و «عبدالله الدغری» از مراکش رتبه‌های دوم تا چهارم در رشته تلاوت را کسب کردند که به ترتیب دو میلیون سعودی، یک میلیون ریال و 700 هزار سعودی به ترتیب جایزه دریافت کردند.
در رشته اذان نیز پس از «محمد آل الشریف» از کشور میزبان، «ضیاء الدین نزارالدین» از اندونزی، «رهیف الحاج» از لبنان و «ابراهیم اسد» از بریتانیا به ترتیب رتبه‌های دوم تا چهارم را کسب کردند و به ترتیب یک میلیون ریال، 500 هزار ریال و 300 هزار ریال سعودی جایزه به آن‌ها اهدا شد.
دومین دوره مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن و اذان «عطر الکلام» با حمایت اداره کل رفاه عربستان برگزار شد و هدف از این رقابت که مرحله مقدماتی آن با مشارکت 50 هزار شرکت‌کننده از 165 کشور آغاز شد، برجسته‌کردن تنوع فرهنگ‌ها در جهان اسلام و روش‌های تلاوت قرآن و اقامه اذان و نشان‌دادن استعدادهای قاریان و مؤذنان است.

داوران مشهوری از جمله عادل الکلبانی از عربستان، استاد البهلول أبوعرقوب از لیبی، شیخ احمد منصور از مصر و عبدالرحیم النبولسی از مراکش این رقابت‌ها را قضاوت کردند.
مرحله نیمه نهایی و نهایی این مسابقات به‌صورت حضوری برگزار و از طریق شبکه تلویزیونی mbc1 و اپلیکیشن «شاهد» به صورت زنده پخش شد.

برچسب‌ها