کد خبر 165900
۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳

شهردار تهران مطرح کرد؛

کمبود بیش از 8 هزار اتوبوس در تهران

کمبود بیش از 8 هزار اتوبوس در تهران

شهردار تهران گفت: مطابق اسناد بالادستی باید 11 هزار اتوبوس در پایتخت فعال باشد در حالی که این رقم اکنون 2550 دستگاه است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، صبح امروز -چهارشنبه 16 فروردین 1402 مراسم امضای تفاهم نامه میان شهرداری تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و سید رضا فاطمی امین وزیر صمت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم زاکانی گفت: ما به دنبال نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شهر تهران هستیم. اکنون 75 درصد رفت‌وآمدهای سطح شهر با خودروهای شخصی صورت می‌پذیرد و سهم ناوگان حمل‌ونقل عمومی در جابه‌جایی‌های درون شهری 25 درصد است.

شهردار تهران افزود: در شهر تهران با فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی رو به رو هستیم و از استانداردها نیز عقبیم. به عنوان مثال مطابق اسناد بالادستی باید 11 هزار اتوبوس در پایتخت فعال باشد در حالی که این رقم اکنون 2550 دستگاه است.

زاکانی افزود: در بخش تراموا نیز به دنبال ایجاد الگویی جدید از حمل‌ونقل هستیم. همچنین با هدف ساخت ناوگانی پاک و غیرآلاینده در جهت توسعه و نوسازی اتوبوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت‌های پایتخت اقدام خواهیم کرد.

زاکانی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است بحث نوسازی جدی و گسترده وسایل حمل و نقل عمومی انجام و از طریق اصلاح نرم در خصوص افزایش خطوط، تغییر چارچوب‌های حمل و نقل در خطوط، خدمت متفاوت و افزایش میزان ناوگان اقدام شود.

وی با بیان اینکه سال 1402 را سال تجدید حیات برای حمل و نقل عمومی شهر تهران قرار داده‌ایم، افزود: توجه شورای شهر ششم و شهرداری به موضوع حمل و نقل، افقی را برای شهر باز می‌کند تا 45 درصد بودجه شهر تهران در این زمینه در نظر گرفته شود.

شهردار تهران با بیان اینکه در حوزه توسعه و تجهیز ناوگان اتوبوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت، هم هدف شهرداری حرکت به سمت موجودیت پاک و غیرآلاینده است، تصریح کرد: امیدواریم در این حوزه‌ها کار را به‌بهترین شکل پیش ببریم. مطمئناً این همکاری‌ها میان شهرداری و وزارت صمت، یک بازخورد مناسب برای شهروندان عزیز تهران و الگوی جدید تفاهم‌نامه بین دستگاه‌ها خواهد بود.

برچسب‌ها