کد خبر 165851
۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴

قیمت کارخانه‌ای خودروها تغییر کرد/ برخی از خودروها افزایش قیمتی بیش از 70 درصد داشته‌اند

قیمت کارخانه‌ای خودروها تغییر کرد/ برخی از خودروها افزایش قیمتی بیش از 70 درصد داشته‌اند

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت با بیان اینکه برخی از خودروها افزایشی قیمت بسیار اندکی داشته است، گفت: برخی از خودروها نیز کمتر از 30 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ سپهر دادجوی توکلی گفت: به استناد ماده یک دستورالعمل 543 شورای رقابت، پس از استماع نظر کارگروه خودرو شورا، موضوع مصوب 533 در مورد قیمت محاسبه شده خودروهای تولیدی غیرمونتاژی که توسط سازمان حمایت ارائه شده بود، در جلسه 557  شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت و برای تعامل به دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای اطلاع رسانی لازم ابلاغ می‌شود. 

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت در پاسخ به این سوال که با توجه به اعلام قبلی مبنی بر افزایش 30 تا 70 درصدی، افزایش قمیت خودروهای داخلی چقدر بوده است، افزود: افزایش بین 30 تا 70 درصدی قیمت خودروها که قبلا اعلام شده بود، عدد اشتباهی بود، زیرا بعضی از خودروها کمتر از 30 درصد افزایش قیمت داشته‌اند و تعدادی از خودروها نیز افزایش قیمت بسیار اندکی داشتند. 

وی اظهار داشت: البته تعدادی از خودروها نیز افزایش قیمتی بیش از 70 درصد داشته‌اند. 

دادجوی توکلی اظهار داشت: قیمت انواع خودروهای تولیدی غیرمونتاژی که امروز در شورای رقابت تعیین شد، به صورت محرمانه به متولی برای ابلاغ اعلام خواهد شد. 
 

برچسب‌ها