کد خبر 165431
۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹

تدابیر هواشناسی برای تامین ایمنی در سفرهای نوروزی

تدابیر هواشناسی برای تامین ایمنی در سفرهای نوروزی

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: از 20 اسفند سال گذشته تا نهم فروردین حدود 17 هزار و 750 محصول هواشناسی برای تامین ایمنی سفرهای زمینی، دریایی و هوایی در سازمان هواشناسی کشور تولید شده است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛  سحر تاج‌بخش اظهار کرد: سازمان هواشناسی از 20 اسفند ماه برنامه‌های ویژه سفرهای نوروزی امسال را عملیاتی کرد که این خدمات شامل ارائه انواع بسته‌های پیش‌بینی وضع هوا به بخش‌های مختلف عمومی و تخصصی بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت بیش از 600 پیش بینی 10 روزه وضع هوا برای 450 شهر کشور و بیش از 12 هزار بولتن پیش بینی هوانوردی برای کمک به هدایت ایمن سفرهای هوایی در ایام نوروز در سازمان هواشناسی کشور تولید شده است.

وی اضافه کرد: برای کمک به ایمنی سفرهای دریایی نیز حدود 380 پیش بینی دریایی در این ایام تولید شده است.

تاج‌بخش در بخش دیگری با بیان اینکه صدا و سیما همواره بازوی اطلاع رسانی هواشناسی برای انتشار اخبار و هشدارهای جوی بوده است، گفت: در ایام نوروز نیز رسانه ملی کمک زیادی به اطلاع رسانی اخبار و هشدارهای جوی کرد به طوری که برآورد می‌شود تا 9 فروردین بین 4500 تا 4750 گزارش جوی تولید و به وسیله این رسانه ارائه شده است.  

رئیس سازمان هواشناسی کشور در ادامه، عنوان کرد: از زمان آغاز سفرهای نوروز تا کنون 19 هشدار وضع هوا برای دستگاه‌های همکار به منظور هدایت ایمن سفرهای جاده‌ای و مدیریت اتراق‌های عمومی مردم صادر شده است.

وی تصریح کرد: حدود 3520 ایستگاه هواشناسی و 32 مرکز پیش‌بینی در ستاد و استان‌ها مثل سایر ایام سال در ایام نوروز نیز خدمات رسانی کردند. همچنین 32 واحد عملیاتی در بخش فنی و مهندسی تجهیزات نیز در ایام تعطیلات این واحدها را پشتیبانی کردند.

برچسب‌ها