کد خبر 140882
۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹

مشاور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

توهم نامزدی با شهدا بدعتی خطرناک است

توهم نامزدی با شهدا بدعتی خطرناک است

حیات: مشاور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران در واکنش به توهم نامزدی با شهدا گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همیشه مورد توجه همه مردم بوده است و ما اگر می خواهیم یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم باید اقدام به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به روش صحیح کنیم. بیان چنین سخنانی نه تنها موجب انحراف نوجوانان و جوانان می شود بلکه اعتقادات دینی ما را زیر سوال می برد و به فرهنگ ایثار و شهادت لطمه می زند.


نرگس جلیلی در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، ضمن اشاره به آیات قرآن درباره زندگی معنوی شهدا، اذعان کرد: در قرآن به زندگی معنوی شهدا اشاره شده است، اما نامزدی و ازدواج یک امر زمینی و مادی است که متاسفانه برخی این موضوع را با خیالات و باورهای غلط اشتباه گرفته اند.
جلیلی با بیان این که ما در پیشگاه خداوند نسبت به ازدواج مادی خودمان پاسخ گو هستیم گفت: این که ازدواج یک امر مادی است جای هیچ شکی در آن نیست. طوری که حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) با آن که زندگی عاشقانه ای داشتند بعد از شهادت حضرت زهرا (س) می بینیم که حضرت علی (ع) اقدام به ازدواج می کنند و هیچ گاه این پیام های خرافی را به جامعه القا نکردند.
مشاور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر این که ایجاد توهم نامزدی با شهدا بدعتی خطرناک محسوب می شود تصریح کرد: بیان چنین سخنانی نه تنها موجب انحراف اعتقادی جوانان می شود بلکه باورهای دینی ما را زیر سوال می برد. در این بین نیاز است که این مساله از سوی جامعه شناسان و روانشناسان مورد بررسی قرار بگیرد تا چنین بدعتی هیچگاه شکل نگیرد.
جلیلی با هشدار نسبت به بیان چنین سخنانی در فضای عمومی جامعه گفت: اگر قرار باشد چنین باورهایی اشتباهی تبلیغ شود بدون شک به اعتقادات عمومی لطمه وارد خواهدکرد. مطمئنا با القا این گونه خیالات علاوه بر صدمه پذیری باورهای دینی مان به مفاهیم ایثار و شهادت هم ضربات جبران ناپذیری وارد می شود

یاداوری می شود که به تازگی برخی از افراد در فضای مجازی با رویکردی خیالی از نامزدی با شهدا خبر می دهند و اعلام می کنند که به دلیل علاقه شدیدی که به شهدا دارند اقدام به نامزدی خیالی با شهدا کرده اند.

برچسب‌ها