کد خبر 261189
۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۶

جنگ غزه آزمون واقعی برای تمام جامعه بشری است

جنگ غزه آزمون واقعی برای تمام جامعه بشری است

عبدالملک بدرالدین الحوثی تأکید کرد که ظلم علیه فلسطینیان و جنایت‌های دشمن صهیونیستی در نوار غزه، در گسترش آگاهی در جوامعی که ایده تجلیل از صهیونیسم در آنها قرنها ریشه دوانده بود، تأثیر داشت.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ به نقل از المسیره، دبیرکل جنبش انصار الله یمن درباره تازه‌ترین تحولات منطقه به ویژه تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه که وارد دهمین ماه شده است، سخنرانی کرد.

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» در این سخنرانی گفت: تجاوز وحشیانه اسرائیل به نوار غزه در طول ۱۰ ماه گذشته، آزمون واقعی و مهم برای تمام جامعه بشری است. جنایات جنگی و نسل‌کشی علیه مردم فلسطین، آزمایش واقعی برای وجدان و ارزش‌های جامعه مشترک بشری است. سکوت در برابر جنایت نسل کشی در غزه به معنای هدر دادن موجودیت، کرامت انسانی و حق حیات جوامع بشری است.

وی ادامه داد: جنایتی که دشمن صهیونیستی در نوار غزه انجام می دهد، نقض همه چیز است و با استناد به یک بینش نادرست و توهین‌آمیز درباره جوامع بشری انجام می شود. مردم در آمریکا، اروپا و سایر جوامع بشری بر اساس وجدان انسانی خود با مردم فلسطین ابراز همبستگی کردند. ظلم در فلسطین و جنایت‌های دشمن صهیونیستی، در گسترش آگاهی در جوامعی که ایده تجلیل از صهیونیسم در آنها قرنها ریشه دوانده بود، تأثیر داشت. فاجعه مردم فلسطین در ایجاد آگاهی و رفع تمام موانعی که صهیونیست ها در بین مردم به ویژه در آمریکا و اروپا ایجاد کرده بودند، تأثیر بسزایی داشت.

الحوثی تصریح کرد: جنبش دانشجویی و تظاهراتی که در محکومیت آنچه در غزه اتفاق می افتد، نشان می دهد که در جوامع انسانی هنوز افرادی از وجدان انسانی برخوردارند و به آن پایبند هستند. انعکاس و تاثیر مظلومیت مردم فلسطین و استواری آنها و وحشیگری دشمن به برخی از کشورهای غربی رسید تا جایی که شماری از ساکنان این سرزمین‌ها به اسلام گرویدند. اسلام کسانی که تحت تأثیر ظلم و ستم مردم فلسطین قرار گرفته‌اند، تصویری است از این که یک جامعه اسلامی باید چگونه باشد.

رهبر انصارالله خاطرنشان کرد: دشمن آوارگان فلسطینی را در مناطقی که ادعا می کند امن هستند، هدف قرار می دهد و گویی برای آنها تله گذشته است. از جنایات شنیع دشمن، اعدام سه سالمند از یک خانواده است که یکی از آنها در حین شکنجه و دو نفر با له شدن زیر تانک ها شهید شدند. آوارگان فلسطینی هدف بمب‌های هوشمند آمریکایی قرار می گیرند که در رویارویی با ارتش های بزرگ از آنها استفاده می شود. در اسکله شناور آمریکا مقادیری غذا روی هم انباشته شده است و حال اینکه مردم فلسطین از گرسنگی می‌میرند.

الحوثی تصریح کرد: بیش از دو ماه است که دشمن به بستن گذرگاه رفح ادامه می دهد و از ورود هرگونه مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به نوار غزه جلوگیری می کند. در کرانه باختری هم دشمن به هجوم به شهرها و روستاها، ارتکاب قتل، آدم ربایی، و تخریب خانه ها و زیرساخت ها ادامه می دهد.

وی ادامه داد: آمریکایی ها موضوع تظاهرات و تحصن در حمایت از فلسطین را به جنایت جنگی تبدیل کردند که شرکت‌کنندگان در آن پاسخگو، محاکمه و مجازات می شوند. آمریکا و حامیان دشمن صهیونیستی روی خستگی و سکوت مردم شرط بندی می کنند و با این وجود تظاهرات حامیان فلسطین در اروپا و غرب ادامه دارد. ما همچنین به مردم مغرب که از دستورات رژیم دست نشانده، خائن به امت، وفادار به «اسرائیل» و سازشکار با آن پیروی نکردند، درود می فرستیم. مردم مغرب وفاداری، تعلق، اصالت، انسانیت، ارزش‌ها و اخلاقیات خود را هنگامی که در سطح وسیعی در بسیاری از شهرها برای حمایت از مردم فلسطین به میدان آمدند، نشان دادند. امیدواریم که بسیاری از کشورهای عربی با حرکت مردم مغرب همراهی کنند و از این درس بهره مند شوند.

دبیرکل انصارالله اظهار داشت: در بحرین نیز تظاهرات و فراخوانی برای تحصن تحت عنوان « کارزار تحریم» برای پشتیبانی و حمایت قاطع از ملت فلسطین جریان دارد. مسیر تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی مسیر بسیار مهمی است که همه مردم و در همه کشورها می توانند آن را انجام دهند. ما به مردم عزیز بحرین که از موضع رژیم دست نشانده آل خلیفه برائت جستند و این درس مهمی برای بقیه ملت هایی است که در موضوع تحریم سهل انگاری می کنند.
الحوثی تأکید کرد: مجاهدان و مردم غزه همچنان ثابت قدم و استوار هستند و در همه جبهه ها با دشمن مقابله می کنند. گروه‌های جهاد و مقاومت با وجود گستردگی تهاجم و محاصره، از تجربیات دوره گذشته در توسعه عملکرد خود بهره مند می شوند. یکی از غافلگیری های قوی این بود که یک گردان قسام که قبلاً دشمن اعلام کرده بود متلاشی شده است، در اولین ساعات تهاجم به غرب غزه، 14 عملیات انجام داد. با مقایسه واقعیت رنج مردم فلسطین و مجاهدان آن و واقعیت دشمن، مشخص می شود که این درگیری داغ چه پیامدها و عواقبی دارد. مجاهدان در نوار غزه با امکانات اندک و رنج بسیار و با وجود بی‌تفاوتی گسترده کشورهای عربی، همچنان صبور، استوار و در حال ترمیم وضعیت خود هستند.

وی همچنین گفت: دشمن اسرائیلی در ارتش خود با مشکل جذب نیرو مواجه است و ناامیدی و مهاجرت مهکوس در سرزمین‌های اشغالی تشدید شده است. دشمن در باج گیری از قبایل فلسطینی و سوء استفاده از قحطی و گرسنگی برای تحمیل حکومتی غیر از اداره دولتی در نوار غزه شکست خورد. ما به همه قبایل فلسطینی به دلیل موضع قاطع و آگاهانه آنها که نشان دهنده آگاهی، بصیرت، انسجام و استواری در رد همه تلاش های دشمن اسرائیلی است، درود می فرستیم. جبهه مردمی فلسطین در قلب نبرد حاضر بوده و جبهه اصلی و ملتهبی است که کسی نمی‌تواند از آن سهم‌خواهی کند.

دبیرکل انصار الله افزود: جبهه های پشتیبانی در لبنان، یمن و عراق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و معادله جدیدی را در این مرحله از درگیری بر دشمن تحمیل کرد. هرگز از جانب کشورهای عربی برای ایستادن نظامی در کنار مردم فلسطین و مجاهدان آنها به اندازه‌ای که اکنون در جبهه های پشتیبانی شاهدش هستیم، حمایت وجود نداشته است. آمریکایی‌ها و به طور کلی کشورهای غربی از معادله مهم جدید جبهه های پشتیبانی بسیار آشفته هستند. با توجه به هجمه رسانه‌ای که از دشمن اسرائیلی حمایت می‌کند، پایداری جبهه‌های پشتیبانی، اثربخشی و فداکاری‌های آنها، هر چقدر هم که برخی شک کنند، واضح است.

الحوثی تأکید کرد: برخی رژیم های عربی تمایل آشکاری به حمایت از دشمن اسرائیلی دارند و رسانه های آنها علیه مردم فلسطین و جنبش های مقاومت است. مردم تحت حاکمیت برخی کشور هیعربی جرأت اعلام موضع در حمایت از مردم فلسطین را ندارند. نقش منفی برخی رژیم های عربی در چارچوب رویکرد آنها قبل از جنگ غزه تحت عنوان عادی سازی روابط، وفاداری و اتحاد با دشمن اسرائیلی نمود یافت. برخی رژیم های عربی با دشمن اسرائیلی وارد مشارکت و برنامه ای شده اند که هدف آن از بین بردن مسئله فلسطین است.

وی ادامه داد: جبهه های پشتیبانی در هماهنگی کامل با برادران فلسطینی و به دنبال تشدید بیشتر و بیشتر تقابل هستند. موضع همه جبهه های حمایتی به تمام معنا با مردم فلسطین و مقاومت آنها سازگار و منسجم است. اما تصمیم‌گیری نهایی در مذاکرات، با مردم فلسطین و مقاومت آنها به رهبری جنبش حماس است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha