کد خبر 261144
۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵

اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اعلام کرد:

ثبت دمای ۵۰ درجه در استان بوشهر

ثبت دمای ۵۰ درجه در استان بوشهر

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر دمای هوای ۴ شهر در دشتستان، دشتی و تنگستان را بالای ۵۰ درجه اعلام کرد و گفت: شرجی و رطوبت هوا در برخی نقاط ساحلی استان بوشهر به ۸۹ درصد رسید.

به گزارش گروه استانی حیات؛ حسین مستانه کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از متلاطم شدن خلیج‌فارس در نوار ساحلی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در پنج روز آینده، سواحل شمالی و مرکزی استان بوشهر در برخی ساعات به دلیل وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی متلاطم و مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی از صدور هشدار دریایی سطح زرد در سواحل استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تا 25 تیر ماه هشدار دریایی سطح زرد در سواحل استان بوشهر صادر شده که ضمن افزایش سرعت وزش باد تا 40 کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریای خلیج فارس تا 2 متر افزایش یافته است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر نوع مخاطره این هشدار دریایی را وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید با جهت شمال غربی دانست و بیان کرد: امروز جهت وزش باد در استان متغیر، غالباً جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت 8 تا 42 کیلومتر در ساعت پیش‌بینی و سبب تلاطم و مواج شدن خلیج‌فارس شده است.

مستانه، افزایش نسبی ارتفاع موج در خلیج فارس را سبب اختلال در فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی دانست و تأکید کرد: توصیه می‌شود از تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر جلوگیری و تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی در فعالیت‌های دریایی اندیشیده شود.

وی با اشاره به ادامه افزایش موج گرما در نقاط مختلف استان بوشهر تصریح کرد: ایستگاه‌های هواشناسی استان بوشهر شدت گرمای بالای 50 درجه را در 3 شهرستان دشتستان، تنگستان و دشتی ثبت کرده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته دمای هوای آب‌پخش و برازجان در دشتستان به ترتیب 52.6 و 51 درجه ثبت شده است.

مستانه دمای هوای مراکز شهرستان‌های دشتی و تنگستان در شبانه‌روز گذشته را 51 درجه دانست و بیان کرد: دمای هوای مرکز استان بوشهر 41 درجه با رطوبت و شرجی 69 درصد ثبت شده است.

وی رطوبت عسلویه را 89 درصد با دمای هوای 43 درجه اعلام و خاطرنشان کرد: بندر بردخون در شهرستان دیر با دمای هوای 46 درجه و رطوبت 88 درصد وضعیت نامساعد جوی دارد که برای مصون ماندن از گرمازدگی لازم است از هرگونه تردد شهری و بین شهری و دریایی خودداری شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha