کد خبر 260939
۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر خبر داد؛

تلاش برای بهبود حال تهرانی‌ها با گردشگری  

تلاش برای بهبود حال تهرانی‌ها با گردشگری  

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: بودجه گردشگری از ۳ به ۱۰۰ میلیارد تومان در دوره ششم مدیریت شهری رسیده است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهرانT در نشست اعضای کارگروه گردشگری شهر تهران در ایوان ری به اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه گردشگری در شورای شهر و مدیریت شهری اشاره و اظهار کرد: بنده به دلیل دغدغه‌ای که در زمینه گردشگری، میراث فرهنگی و اوقات فراغت شهروندان شهر تهران داشتم وارد کمیته گردشگری شدم و این حوزه را تاکنون با عشق و علاقه دنبال کردم، اما معتقدم شرایط فعلی ما فاصله زیادی با اهداف از پیش تعیین شده دارد.

وی افزود: وقتی شورای ششم برسر کار آمد بودجه گردشگری شهر تهران ۳ الی ۴ میلیارد تومان بود و ما این مبلغ را در همان سال نخست فعالیت به ۲۵ میلیارد و امروز به ۱۰۰ میلیارد بودجه مستقیم در حوزه گردشگری افزایش دادیم و امیدواریم طرح گردشگری ارزان و خانواده محور در تابستان امسال اجرایی شود.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تا پیش از این سابقه نداشت که برای میراث فرهنگی و مرمت بناهای میراثی اعتبار مجزا در نظر گرفته شود، اما امروز یک ردیف ۴۰۰ میلیاردی دارد.

وی به تلاش‌ها برای ایجاد سازمان گردشگری شهرداری تهران اشاره و خاطرنشان کرد: مصوبه تشکیل سازمان گردشگری از دهه ۹۰ مطرح بوده و با تلاش‌ها و پیگیری‌هایی که صورت دادیم اکنون مجوز تاسیس سازمان گردشگری به شورا آمده و در هفته جاری گفتگو در این باره را ادامه می‌دهیم.

علوی با تاکید بر تلاش‌های شورای شهر در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، نمود این تلاش‌ها را در اجرای کامل و درست آن توسط مدیریت شهری دانست و گفت: مردم باید خدمات و تلاش‌های ما را در حوزه گردشگری احساس کنند و به چشم ببینند.

وی در ادامه تاکید کرد: وقتی خانه موزه اتحاد بعد از سال‌ها بازگشایی می‌شود و یا برای شن چاله‌ها تصمیم گیری می‌شود مردم به وضوح این اقدامات را می‌بینند؛ بنابراین باید اتوبوس‌های گردشگری در کف محلات مشغول خدمات دادن به مردم و گردشگران باشند نه در پارکینگ ها.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران از تصویب مسیر گردشگری برای مناطق ۲۲ گانه تهران خبر داد و افزود: به عنوان مثال برای منطقه ۱۸ مسیر گردشگری فیروزبر، برای منطقه ۲۱ مسیر گردشگری کودک و منطقه ۲۰ مسیر گردشگری زیارت را تعیین کرده ایم.

وی گفت: همه تلاش ما در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی برای حال خوب مردم تهران است؛ بنابراین همه باید به این نکته توجه داشته باشیم که مسیر سنگینی پیش رو داریم.

علوی با تاکید بر اینکه برنامه‌های گردشگری و اوقات فراغت برای مردم نباید مناسبتی باشد، اظهار کرد: اتفاق خوبی در خانه موزه‌ها در ایام ماه مبارک رمضان افتاد، اما این اتفاقات باید در طول سال جاری و ساری باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha