کد خبر 260798
۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت:

مجسمه ۲۰۰۰ ساله به‌دست پلیس افتاد

مجسمه ۲۰۰۰ ساله به‌دست پلیس افتاد

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، از دستگیری قاچاقچی عتیقه که قصد فروش مجسمه باستانی ۲۰۰۰ ساله را داشت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سرهنگ علی قاسم پور، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: در پی اشرافیت اطلاعاتی و اقدامات فنی پلیسی عوامل کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس دو نفر قاچاقچی آثار باستانی را شناسایی که این افراد مجسمه فلزی باستانی از جنوب کشور به تهران انتقال داده و قصد فروش آن را دارد.

وی اظهار کرد: مجسمه پس از انتقال به تهران به محله خلیج فارس منتقل شده که تیم عملیاتی کلانتری ۱۷۹ به همراه عوامل یگان انتظامی میراث فرهنگی، مخفیگاه متهم که مجسمه را داخل آن نگهداری می‌کرد شناسایی کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی به نشانی اعلامی اعزام شده و موفق شدند در یک عملیات ضربتی هردو نفر قاچاقچی را شناسایی و دستگیر کنند.

وی ادامه داد: در بازرسی اولیه از مخفیگاه متهمان مجسمه مذکور کشف و به کلانتری منتقل شد که پس از تحقیقات تکمیلی مشخص شد که یک نفر خریدار عتیقه‌جات قصد خرید این مجسمه به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال را داشته است.

سرهنگ قاسم پور خاطر نشان کرد: کارشناسان قدمت این مجسمه باستانی را ۲۰۰۰ سال اعلام کردند و متهم به جرم خود مبنی بر خریدوفروش آثار باستانی اعتراف کرده و با اقدامات فنی پلیسی هویت خریدار مذکور شناسایی و دستگیری وی در دستور کار عوامل پلیس قرار گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha