کد خبر 260784
۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۴

ثبت‌نام ۹۰۰ هزار کلاس اولی برای سال تحصیلی آینده

ثبت‌نام ۹۰۰ هزار کلاس اولی برای سال تحصیلی آینده

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش گفت که تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام قطعی شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ سیدمجتبی هاشمی، مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه نهمین جلسه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در سطح ملی تشکیل شد، گفت: با توجه به همگرایی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد با هماهنگی مدیران کل، جلسه‌ای برای کنترل شرایط اجرای پروژه مهر در سطح استان‌ها در دو بخش ثبت‌نام و ثبت و توزیع کتب درسی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در نشست‌های قبل، فعالیت پروژه مهر در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای تبیین شده افزود: در جلسات هرکدام از کارگروه‌ها به تناسب فعالیت‌ها و وظایفی که برعهده آن‌ها گذاشته شده، با توجه به برنامه زمانبندی پروژه مهر، دستور جلسه‌ای برای آنان تعیین می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش بابیان اینکه شرایط مهم تصویب و مسائلی به صورت دوسویه با استان‌ها به جمع‌بندی رسید ادامه داد: مرتبط با ثبت‌نام دانش‌آموزان، مسائل در دو بخش حوزه ابتدایی و متوسطه بررسی شد، کلاس اول ابتدایی به دلیل شرایط خاص مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفت و تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت نام قطعی شدند؛ طبیعتا در فرصت باقیمانده بخش‌های دیگری هم اضافه خواهد شد و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سایر پایه‌های ابتدایی هم با توجه به میان پایه بودن و طبق برنامه زمانبندی پس از صدور کارنامه در پایه بالاتر باید ثبت‌نام کنند، افزود: ۵ میلیون و ۸۰۰ ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کاملتر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد در دوره ابتدایی برسیم.

هاشمی با بیان اینکه در دوره متوسطه نیز دو پایه ورودی هفتم و دهم وجود دارد، گفت: هماهنگی‌های لازم انجام شده، ثبت‌نام میان پایه‌ها شروع شده و در جلسات آتی بحث ثبت‌نام دوره متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت. سایر فرآیندهایی که زمینه‌ساز ثبت‌نام است و فرآیندهای بعد از ثبت‌نام نیز در دبیرخانه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha