کد خبر 260762
۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷

انصارالله یمن دفتر خود را در بغداد افتتاح کرد

انصارالله یمن دفتر خود را در بغداد افتتاح کرد

پس از اینکه رسانه‌های محلی عراق روز دوشنبه گزارش دادند که انصارالله یمن دفتر نمایندگی خود را در پایتخت عراق باز کرده یک منبع رسمی عراقی صحت این موضوع را تایید و تاکید کرد که انصارالله یمن دفتری در بغداد افتتاح کرده است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ افتتاح این دفتر چند روز پس از سلسله فعالیت‌های گسترده ابو ادریس الشرفی، نماینده انصارالله در عراق و تعدادی از اعضای این گروه که از سال ۲۰۱۶ در عراق اقامت دارند، انجام گرفته است.

براساس گزارش «العربی الجدید»، رسانه‌های محلی عراق به نقل از منابع سیاسی ناشناس گزارش دادند که جنبش انصارالله یمن دفتر خود را در محله جادریه در بغداد افتتاح کرد.

بر اساس گزارش‌ها، ابو ادریس الشرفی، نماینده انصارالله در عراق، دفتر مرکزی این گروه را که در یکی از محله‌های مهم پایتخت عراق و نزدیک به منطقه سبز و تعدادی از کاخ‌ها و مقرهای رهبران و احزاب سیاسی عراق قرار دارد، افتتاح کرد.

در توضیح این موضوع، العربی الجدید با بیش از یک مقام امنیتی عراقی تماس گرفت تا از باز شدن دفتر این گروه اطمینان پیدا کند اما هیچ یک از آنها با ارائه اطلاعات در مورد این موضوع موافقت نکردند. تنها مشاوری از دولت محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به العربی الجدید گفت: «آنطور که در حال تبلیغ است این، یک دفتر یا نمایندگی نیست، اما مقر اعضای جنبش انصارالله است که قبلاً در هتلی در پایتخت اقامت داشتند.»

وی با درخواست از فاش نشدن هویت خود به دلیل اینکه او مجاز به اظهارنظر در این باره نیست، افزود: «عراق مایل است که این گروه هیچ گونه فعالیت خصمانه با هیچ کشوری از خاک عراق نداشته باشد.» 

روز جمعه ابو ادریس الشرفی، نماینده انصارالله در عراق از مقر نیروهای حشد شعبی در شمال بغداد بازدید کرد و در کلیپی نشان داده شد که از جناح‌های نیروهای بسیج مردمی (حشد شعبی) قدردانی می‌کند.

او اظهار کرد انصارالله یمن و نیروهای حشد شعبی یک «یگان لاینفک» هستند که با اشتیاق فراوان به انجام وظایف خود با وجود چالش‌ها و مشکلات ادامه می‌دهند.

الشرفی با همراهی رهبران حشد شعبی همچنین از تعدادی از استان‌های جنوبی عراق بازدید و با رهبران قبایل و مذهبی مختلف دیدار کرد.

اخیراً انصارالله چندین پلتفرم را در وبگاه‌های شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده که فعالیت‌های اعضای جنبش در داخل عراق را نشان می‌دهد که مهمترین آنها پلتفرم انصارالله در عراق در اپلیکیشن تلگرام است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha