کد خبر 260723
۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۷

امروز 19 تیر 1403؛

هوای کلانشهر مشهد آلوده شد

هوای کلانشهر مشهد آلوده شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد برای امروز، سه شنبه نوزدهم تیرماه ۱۴۰۳ در شرایط «ناسالم» و آلوده برای تنفس شهروندان قرار دارد.

به گزارش گروه استانی حیات، مهدی اله‌پور مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۶۹ نشانگر هوای سالم است اما شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۱۰۲ از ناسالم بودن هوای این کلانشهر خبر می‌دهد.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای سه منطقه مشهد در شرایط آلوده است، افزود: کیفیت هوای سایر ۲۰ منطقه دیگر دارای ایستگاه سنجش این شهر، در شرایط سالم قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت "پاک" و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت "سالم" است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای "آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان" و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای "آلودگی هوا برای همه سنین" محسوب می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha