کد خبر 260719
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۳

کانادا اشغالگری تازه صهیونیست‌ها در کرانه باختری را محکوم کرد

کانادا اشغالگری تازه صهیونیست‌ها در کرانه باختری را محکوم کرد

وزارت خارجه کانادا امروز (دوشنبه) صدور مجوز ساخت شهرک‌های تازه در کرانه باختری را محکوم کرد و از رژیم صهیونیستی خواست این اقدام را که ناقض حقوق بین‌المللی است، متوقف کند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ دولت کانادا اعلام کرد با تصمیم کابینه رژیم صهیونیستی برای صدور مجوز شهرک‌سازی‌های جدید در کرانه باختری فلسطین اشغالی «کاملا مخالف» است.

وزارت خارجه کانادا در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (تویتر سابق) نوشت: «کانادا با تصمیم اسرائیل برای صدور مجوز شهرک‌های جدید در کرانه باختری کاملا مخالف است.»

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که انجام اقدامات یک‌جانبه مانند تضعیف تشکیلات خودگردان و افزایش تعداد شهرک‌ها در کرانه باختری، حقوق بین‌الملل را نقض می‌کند.

وزارت خارجه کانادا اعلام کرد رژیم صهیونیستی با چنین اقداماتی امنیت و سلامت فلسطینیان، دیگر ساکنان اراضی اشغالی و شهروندان منطقه را به خطر می‌اندازد. کانادا در این بیانه از تل‌آویو خواست از این تصمیم عقب‌نشینی کرده و آن را اجرایی نکند.

رژیم صهیونیستی در روز چهارشنبه ادعا کرد که حدود ۳۱۴۰ هکتار زمین در کرانه باختری بخشی از اراضی دولتی هستند، مساحتی که در ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، کابینه رژیم صهیونیستی برنامه‌هایی را برای «قانونی‌سازی» ساخت کانون‌های جدید شهرک‌سازی در کرانه باختری و همچنین مجازات‌هایی را علیه تشکیلات خودگردان فلسطین تصویب کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha