کد خبر 260662
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵

اعتراض خانواده‌های اسرای صهیونیست به سفر نتانیاهو به آمریکا

اعتراض خانواده‌های اسرای صهیونیست به سفر نتانیاهو به آمریکا

خانواده‌های اسرای صهیونیست با اشاره به آزاد نشدن اسرا بعد از ۹ ماه جنگ علیه غزه، سفر نخست‌وزیر این رژیم به آمریکا را «گناهی بزرگ» دانستند.

به گزارش گروه بین الملل حیات، «اسرائیل هیوم»، خانواده های اسرای صهیونیستی در نامه ای سرگشاده، از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر خواستند تا پیش از سفر به آمریکا برای سخنرانی در کنگره این کشور، توافق آتش بس با مقاومت فلسطین را امضا کند.

در این نامه سرگشاده، خانواده های اسرای صهیونیست اعلام کردند که نتانیاهو نباید در حالی که اسرای صهیونیست در غزه هستند به آمریکا سفر کند.

خانواده های اسرای صهیونیست اعلام کردند که سخنرانی در کنگره، بدون اینکه اولین هدف جنگ علیه غزه یعنی آزادی اسرا تحقق یابد، گناهی بزرگ است.

پیشتر، تعدادی از مقامات پیشین و شخصیت‌های رژیم صهیونیستی در پیام سرگشاده خود به کنگره درباره سقوط این رژیم با تداوم نخست‌وزیری نتانیاهو هشدار دادند و او را نماینده شهرک نشینان صهیونیست ندانستند.

6 نفر از مقامات پیشین و تعدادی از شخصیت‌های رژیم صهیونیستی از جمله «ایهود باراک» نخست وزیر اسبق و «تامیر پاردو» رئیس اسبق سازمان جاسوسی خارجی موسوم به (موساد) در پیام سرگشاده خود در روزنامه نیویورک تایمز، به دعوت کنگره آمریکا از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اعتراض کردند.

براساس این گزارش، ‌نتانیاهو به دعوت کنگره آمریکا، قرار است ۲۴ جولای (۳ مرداد) در این نهاد سخنرانی کند.

در پیام اعتراضی مقامات و شخصیت های صهیونیست خطاب به کنگره آمریکا آمده است: دعوت از نتانیاهو یک اشتباه وحشتناک است زیرا وی اسرائیلی ها و کابینه اسرائیل را نمایندگی نمی کند و این دعوت، پاداشی برای خرابکاری ها و افتضاحات ناشی از سیاست های او است.

مقامات و شخصیت های برجسته رژیم صهیونیستی اعلام کردند: نتانیاهو با سرعت تمام، در حال بردن اسرائیل به سمت سقوط و فروپاشی است.

 پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود و به تازگی کشمکش و اختلاف میان فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی و نتانیاهو و ائتلاف حاکم و اپوزیسیون بالا گرفته است.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha