کد خبر 260644
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛

ادغام مدارس ایثارگران با کمتر از ۶۰ دانش‌آموز

ادغام مدارس ایثارگران با کمتر از ۶۰ دانش‌آموز

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در تلاش هستیم تا مدارس ایثارگران خود را در سراسر کشور با توجه به تعداد کم این دانش‌آموزان، در مدارس شبانه ایثارگران ادغام کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ زهرا پناهی‌روا، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش گفت: تعداد مدارس ایثارگران تا پیش از تلاش‌های این اداره برای کاهش تعداد این مدارس بسیار زیاد بود، اما با تلاش‌های اخیر تعداد مدارس ایثارگران به اندازه خوبی کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: تا دو سال قبل تعداد مدارس ایثارگران در حدود ۳۰۰ فضا بود که تاکنون به ۲۸۵ فضا کاهش پیدا کرده است. اکنون برای این ۲۸۵ مدرسه ایثارگران ویژه بزرگسالان در سراسر کشور در تلاش هستیم تا به مرور زمان، تعداد آنها را کاهش دهیم.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش درباره طرح جدید این اداره کل برای مدارس ایثارگران افزود: مطابق با شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش حد نصاب استمرار مدارس ایثارگران ۶۰ نفر تعیین شده است. با توجه به این موضوع که در مدارس ایثارگران، ویژه بزرگسالان، اگر تعداد دانش‌آموزان در حال تحصیل به کمتر از ۶۰ نفر برسد، فقط یک کادر اجرایی تحت عنوان مدیر مدرسه قرار می‌گیرد، به جهت عدم بروز مشکل در انجام کارهای اجرایی، این امکان را قرار دادیم تا مدارس بتوانند با دیگر مدارس ایثارگران منطقه یا استان ادغام شوند. در غیر این صورت این مدارس فقط با یک کادر اجرایی به کار خود ادامه خواهند داد.

پناهی‌روا همچنین فت: هر ساله تعداد دانش‌آموزان شبانه مدارس ایثارگران کاهش پیدا می‌کند. با توجه به برنامه بلندمدت این اداره برای مدارس ایثارگران، در تلاش هستیم تا مدارس ایثارگران خود را در سراسر کشور با توجه به تعداد کم این دانش‌آموزان، در مدارس شبانه ایثارگران ادغام کنیم. به این شیوه می‌توانیم تعداد مدارس ایثارگران را در سراسر کشور کاهش دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha