کد خبر 260640
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۳

رئیس پلیس پیشگیری خبر داد؛

سرقت ۲۰ هزار دلاری از منزل یک شهروند تهرانی

سرقت ۲۰ هزار دلاری از منزل یک شهروند تهرانی

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق منزل که با کپی کلید منزل شاکی، مبلغ ۲۰ هزار دلار سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ سرهنگ علی قاسم‌پور، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، ضمن بیان مطلب فوق گفت: پیرو مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری و گزارش سرقت از منزل، پیگیری موضوع و شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار عوامل تجسس کلانتری ۱۳۷ نصر قرارگرفت.

وی ادامه داد: شاکی گفته است که مبلغ ۲۰ هزار دلار از منزلش در زمانی که در منزل حضور نداشته، به سرقت رفته است.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع، به نشانی اعلامی اعزام و با بررسی دوربین‌های مداربسته و به کارگیری شیوه‌های نوین پلیسی، موفق به شناسایی مشخصات ظاهری متهم شدند.

وی خاطرنشان کرد: پس از شناسایی مشخصات ظاهری متهم به دست آمد که متهم از دوستان فرزند شاکی بوده که به منزل آن‌ها رفت و آمد داشتند و با سوء استفاده از اعتماد فرزند ایشان، از کلید منزل کپی برداری کرده و در زمانی که هیچ کس داخل خانه نبوده به قصد سرقت به آنجا مراجعه نموده است.

سرهنگ قاسم‌پور ادامه داد: با پالایش آثاربر جای مانده در صحنه جرم، به دست آمد، متهم قصد سرقت از گاو صندوق منزل را داشته که با تخریب قفل آن موفق به باز کردن درب آن نشده است و در نهایت مبلغ ۲۰ هزار دلار را از داخل کشو سرقت و از منزل گریخته است.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: با شناسایی مخفیگاه متهم پس از هماهنگی‌های قضائی تیمی از مامورام به مخفیگاه متهم اعزام و در یک عملیات پلیسی متهم را دستگیر و به کلانتری انتقال دادند.

این مقام انتظامی به اعتراف متهم ۳۲ ساله اشاره کرده و عنوان داشت: متهم پس از تکمیل تحقیقات پلیسی روانه دادسرا شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha