کد خبر 260639
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۹

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:

قفل جذب مربی تربیت بدنی بعد از ۱۵ سال باز می‌شود  

قفل جذب مربی تربیت بدنی بعد از ۱۵ سال باز می‌شود  

وزیر آموزش و پرورش گفت: بعد از حدود ۱۵ سال، امسال جذب مربی تربیت‌بدنی و مراقب سلامت را از طریق آزمون استخدامی مشاغل کیفیت‌بخشی داریم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال یکی از دانش آموز خبرنگاران استان خراسان رضوی در خصوص اقدامات دولت سیزدهم برای رشد تربیت بدنی گفت: چند گام مهم در حوزه تربیت‌بدنی، ورزش و سلامت در دولت شهید رئیسی اتفاق افتاد که مهم‌ترین آن تمرکز در ساحت تربیت زیستی و بدنی مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و این از افتخارات دولت سیزدهم است.

وی افزود: در راستای توسعه فضاهای ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی، هر ماه حدود ۱۰۰ فضای ورزشی و در مجموع بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ فضای ورزشی اعم از استخر، چمن مصنوعی و اتاق‌های تربیت‌بدنی در کشور ساخته و تحویل دانش‌آموزان شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به لزوم افزایش نشاط و شادی در بین فرهنگیان گفت: مسابقات ورزشی فرهنگیان بعد از ۱۳ سال توقف، سومین دوره خود را امسال در مشهد مقدس و در ۳ رشته ورزشی با شرکت هزار و ۱۵۰ معلم برگزار کرد. در تلاش هستیم تا معلمانی که در رشته ورزشی تخصص دارند، بتوانند دانش‌آموزان را به یادگیری آن مهارت تشویق کنند و از آن‌ها یک دعوت عملی و واقعی به ورزش و سلامتی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع غربالگری و سلامت دانش‌آموزان از بدو ورود به دبستان با همکاری وزارت بهداشت، برنامه‌ریزی شده و در پایه‌های دیگر نیز انجام خواهد شد.

صحرایی با اشاره به لزوم فعالیت نیروهای متخصص در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت گفت: بعد از حدود ۱۵ سال، امسال جذب مربی تربیت‌بدنی و مراقب سلامت را از طریق آزمون استخدامی مشاغل کیفیت‌بخشی داریم که هم‌اکنون پس از اعلام نتایج اولیه در مراحل بررسی صلاحیت‌های حرفه‌ای و ارزیابی تکمیلی است.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم سعی شد تا تمرکز هر دانش‌آموز بر یک مهارت و رشته ورزشی انجام شود و امسال در دوره ابتدایی دوم یعنی پایه‌های تحصیلی چهارم، پنجم و ششم این موضوع ابلاغ و در سراسر کشور ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در حال یادگیری رشته ورزشی مورد علاقه خود هستند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: امیدواریم این فعالیت‌ها ادامه پیدا کند و سلامت دانش‌آموزان که یکی از برنامه‌های مهم برای آینده‌سازی دانش‌آموزان و نقش‌آفرینی آن‌ها در گام دوم انقلاب است، تضمین شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha