کد خبر 260579
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵

با اعلام مدیرکل بازرسی استان کرمان؛

تشکیل پرونده فساد اداری و پولشویی برای ۹۸ مدیران کرمان

تشکیل پرونده فساد اداری و پولشویی برای ۹۸ مدیران کرمان

مدیرکل بازرسی استان کرمان، گفت: ۹۸ نفر از کارکنان و مدیران اجرایی استان به دلیل فساد اداری، فرار مالیاتی و یا پولشویی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

به گزارش گروه استانی حیات، احمد آبیار مدیرکل بازرسی استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات یک‌ سال گذشته اداره کل بازرسی استان کرمان، اظهار کرد: در یک‌ سال گذشته 98 پرونده برای کارکنان و مدیران اجرایی متخلف استان کرمان تشکیل شده است.

وی با اشاره به جزئیات این پرونده‌ها گفت: در یک سال گذشته تعداد 98 نفر از کارکنان و مدیران اجرایی که فساد اداری داشتند و افرادی که فرار مالیاتی و یا پولشویی داشتند، توسط سازمان بازرسی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

مدیرکل بازرسی استان کرمان با بیان اینکه بر این اساس، میلیاردها ریال به بیت‌المال مسترد شده است، ادامه داد: میزان وجوه شناسایی شده و یا برگشت شده به خزانه که عمدتاً مربوط به فرار مالیاتی بوده به بیش از 6 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: سازمان بازرسی کل استان کرمان به منظور حمایت از فعالان اقتصادی استان در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل، شورای حفظ حقوق بیت‌المال و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استانداری حضوری فعال داشته است.

آبیار افزود: ارتباط مستمر با دستگاه‌های متولی امر در جهت برطرف کردن موانع سرمایه‌گذاری در استان از جمله بانک‌های عامل، سازمان صمت، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی محقق شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha