کد خبر 260567
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۴

فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد؛

باید سیره شهدا را برای نسل آینده الگوسازی کنیم/ هوانیروز به یک نیروی راهبردی تبدیل شده است

باید سیره شهدا را برای نسل آینده الگوسازی کنیم/ هوانیروز به یک نیروی راهبردی تبدیل شده است

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه همه ما خودمان را خادمان خانواده شهدا می‌دانیم، گفت: باید سیره شهدا را برای نسل آینده الگوسازی کنیم که بتوانند در زندگی راه شهدا زندگی‌شان را ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی حیات، امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امروز دوشنبه، ۱۸ تیرماه در حاشیه برگزاری اولین کنگره شهدای هوانیروز ارتش که در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز یاد ۲۷۰ شهید خلبان هوانیروز را گرامی می‌داریم، اظهار کرد: آیین امروز گرامی‌داشت شهدایی که هوانیروز نورانی و قدرتمندی را به یادگار برای ما گذاشتند و امروز خلبانان جوان ما با نگاه به تمثال مبارک شهدا و با نگاه به سیره شهدا کمر همت بستند که این راه نورانی را با صلابت ادامه دهند.

وی افزود: همه ما خودمان را خادمان خانواده شهدا می‌دانیم و گرامی داشت یاد شهدا می‌تواند ما را به طرف اهدافمان راهنمایی کند. ما در این همایش‌ها باید سیره شهدا را برای نسل آینده الگوسازی کنیم که بتوانند در زندگی راه شهدا زندگی‌شان را ادامه دهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هوانیروز امروز نسبت به هوانیروز دوران دفاع مقدس چه تفاوت‌هایی دارد، خاطرنشان کرد: هوانیروز در دفاع مقدس سابقه نورانی دارد، اما مانند هر جنگ افزار و تسلیحاتی باید به روز شود.

وی ادامه داد: هوانیروز امروز در لبه فناوری قرار دارد و از لحاظ تسلیحات و تجهیزات ویژه‌ای که وارد هوانیروز شده است و قابل مقایسه با هوانیروز دوران دفاع مقدس نیست. امروز تمام پرنده‌های ما قابلیت ناوبری و پرواز در شب را دارند در حالی که در دوران دفاع مقدس ما این قابلیت‌ها را نداشتیم.

حیدری در ادامه تاکید کرد: امروز موشک‌های هوانیروز موشک‌های از نوع دورزن با برد ۲۰ کیلومتر هستند و هوانیروز امروز در حالی به موشک راهبردی با برد ۲۰۰ کیلومتری مجهز شده است که در زمان دفاع مقدس برد موشک ما، ۳ کیلومتر بود که نشانه تفاوت گسترده نسبت به گذشته است.

وی ادامه داد: امروز هوانیروز به یک نیروی راهبردی تبدیل شده است، به نحوی که از حالت یگان تاکتیکی خارج شده و به یک یگان راهبردی مبدل شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، همچنین گفت: از لحاظ مکانیزه کردن سامانه ناوبری پرنده‌ها نیز اقدامات خوبی در هوانیروز به عمل آمده است که واقعاً هوانیروز را از حیث قابلیت‌های تهاجمی نسبت به دوران دفاع مقدس بسیار متمایز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha