کد خبر 260566
۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۸

در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود؛

افتتاح نمایشگاهی از آثار هنرمندان بین‌المللی با موضوع فلسطین

افتتاح نمایشگاهی از آثار هنرمندان بین‌المللی با موضوع فلسطین

نمایشگاه منتخبی از آثار هنرمندان ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی با عنوان «نقشی بر سنگ» با موضوع فلسطین ۱۹ تیر در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ در نمایشگاه «نقشی بر سنگ» که رویکردی با موضوع فلسطین دارد، آثاری از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، مؤسسه فرهنگی و هنری صبا، حوز هنری، بنیاد فرهنگی روایت فتح و مجموعه شخصی، به نمایشگاه گردانی (کیوریتوری) محمدرضا وحیدزاده، منتقد و پژوهشگر هنر به نمایش درخواهد آمد.

«نمایشگاه نقشی بر سنگ» به معرفی و نمایش آثار هنرمندانی با سبک‌ها و تکنیک‌های گوناگون و از دوره‌های مختلف می‌پردازد که در جنگ غزه بعد از هفت اکتبر و در اثر بمباران هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند. همچنین ارائه تصاویر و فیلم‌هایی از هنرمندان نوگرای معاصر جهان همچون بنکسی، آی‌وی‌وی، مایک پار، سامیه حلبی و میسره بارود، بخش دیگری از این نمایشگاه را تشکیل می‌دهد.

در نمایشگاه «نقشی بر سنگ» بیش از ۱۰۰ اثر از آثار هنرمندان برجسته ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی از جمله؛ حبیب‌الله صادقی، کاظم چلیپا، ایرج اسکندری، حسین خسروجردی، ناصر پلنگی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مرتضی اسدی، عبدالحمید قدیریان، احمد اسفندیاری، محمدعلی ترقی‌جاه، حبیب‌الله آیت‌اللهی، علی وزیریان، مصطفی ندرلو، سلیمان منصور، نبیل عنانی، مصطفی حلاج، مونا سعودی، کمال بلاطه، نوید نبعه، برهان کرکوتلی، عبدالمعطی ابوزید، عبدالرحمن المزین، حسین سعید، توفیق عبدالعال، ابراهیم هزیمه، محمد الشاعر، جمال افغانی، مارک ویریش، کلود لازار و … به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه روز سه‌شنبه ۱۹ تیر ساعت ۱۷ در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود و تا ۱۸ شهریور برای بازدید علاقه‌مندان برقرار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha