کد خبر 260498
۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۲

کشف ۴.۵ میلیون نخ سیگار قاچاق از انباری در تهران

کشف ۴.۵ میلیون نخ سیگار قاچاق از انباری در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف حدود ۴.۵ میلیون نخ سیگار و ۳۳ هزاربسته تنباکوی قاچاق از انباری در جنوب تهران خبرداد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سرهنگ مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف دخانیات قاچاق از انباری در محدوده خیابان فداییان اسلام شدند. رسیدگی به این پرونده در پی اقدامات اطلاعاتی در دستورکار مأموران این پلیس قرار گرفت و در جریان تحقیقات انجام شده مشخص شد که مقادیری کالای خارجی در انباری در بازار تخلیه و دپو شده است.

وی با بیان اینکه مأموران متوجه شدند که کالای خارجی توسط خودروهای شوتی به این مکان منتقل و دپو شده است، گفت: در ادامه هماهنگی با مقام قضائی انجام و مأموران با حضور در محل اقدام به بازرسی از آن کردند که در جریان آن مشخص شد محل یک باب انبار کالای بازرگانی است اما کالاهای موجود در آن در سامانه انبارها ثبت نشده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ادامه داد: مأموران در جریان بازرسی انجام شده مشاهده کردند مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع سیگار و تنباکوی خارجی در محل دپو شده که طی استعلامات گمرکی مشخص شد اسناد گمرکی مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی و در واقع قاچاق است.

وی با بیان اینکه چهار میلیون و ۴۸۰ هزار نخ انواع سیگار و ۳۳ هزار و ۲۴۰ بسته ۵۰ گرمی تنباکو از محل کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش اقلام کشف شده را بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند.

افشاری از تشکیل پرونده در این خصوص خبر داد و گفت: یک نفر نیز در این خصوص دستگیر و به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha