کد خبر 260449
۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴

اسلامی تشریح کرد؛

آمار مشارکت ایرانیان خارج از کشور در مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری

آمار مشارکت ایرانیان خارج از کشور در مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: ۸۸ هزار و ۳۲۵ نفر از ایرانیان خارج کشور موفق به مشارکت در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شدند.

 به گزارش گروه سیاسی حیات، محسن اسلامی با اشاره به مشارکت ایرانیان خارج از کشور در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری، گفت: با هماهنگی‌های خوبی که بین وزارت کشور و وزارت امور خارجه و تمهیدات لازم در نمایندگی‌های ایران در اقصی نقاط جهان انجام گرفت در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ۱۰۰ شعبه بیشتر از انتخابات سال ۱۴۰۰ برای اخذ رای از ایرانیان خارج از کشور فعالیت داشتند.

وی آمار کل رای ایرانیان در خارج از کشور در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را که در روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار شد ۸۸ هزارو ۳۲۵ رأی اعلام کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: از مجموع این آراء ۳۶ هزار و ۱۶۹ نفر به مسعود پزشکیان و ۵۰ هزار و ۲۰۶ نفر به سعید جلیلی رای داده‌اند.

اسلامی تعداد آرای باطله مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در شعب خارج از کشور را نیز یک هزار ۹۵۰ رای اعلام کرد و با قدردانی از حضور و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: انتخابات مرحله اول و دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ۱۳۶ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط جهان انجام شد و مقایسه آماری نشان می‌دهد در انتخابات امسال ریاست جمهوری نسبت به سال ۱۴۰۰ چهاربرابر افزایش جمعیت رای دهنده ایرانیان خارج از کشور را داشته ایم.

وی افزود: حضور خوب ایرانیان خارج از کشور در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حالی انجام شد که ما شاهد برخی موانع و مزاحمت ها در راه مشارکت ایرانیان در برخی از کشورها از جمله تظاهرات وابستگان به استکبار بودیم اما هموطنان عزیز به جهت اعتقاد به باورهای ایرانی و انقلاب اسلامی بعضا از مسافت های طولانی خود را به پای صندوق‌های رای رساندند و در انتخابات اخیر مشارکت کردند و این نشان از آن دارد که ایران و ایرانی پایدار هست و در صحنه‌های مختلف حماسه آفریده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha