کد خبر 260435
۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۰

رئیس سازمان ثبت احوال کشور:

پایگاه اطلاعات خانواده تشکیل شد

پایگاه اطلاعات خانواده تشکیل شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با ایجاد پایگاه اطلاعات خانواده در این سازمان، در کنار هویت حقیقی اشخاص، موجودیتی جدید با عنوان اطلاعات خانواده مدیریت می شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، هاشم کارگر، رئیس سازمان ثبت احوال کشور در این باره اظهار کرد: یکی از نیازهای اصلی کشور برای برنامه ریزی، توسعه و عدالت در ارائه خدمات مطلوب، شناسایی اطلاعات خانواده‌های ایرانی در کنار اطلاعات هویتی اشخاص است.

وی بیان کرد: در راستای وظایف و تکالیف قانونی طرح ایجاد پایگاه اطلاعات خانواده به عنوان یک طرح اولویت دار در دستور کار سازمان قرار گرفت و به منظور پوشش روابط سببی و نسبی این سازمان بر اساس داده‌های موجود و توان داخلی نسبت به ایجاد و ارائه سرویس پایه اطلاعات خانواده اقدام شد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به مزایای این پایگاه بیان کرد: در این پایگاه علاوه بر ایجاد درختواره خانواده و شجره نامه ایرانیان که از طریق سامانه سهیم قابل مشاهده است، شناسایی و احراز هویت اشخاص و خانواده آنان امکان پذیر شده و دستگاههای اجرایی با بهره برداری از این پایگاه خدمات مطلوب تری به مراجعین ارائه می ‌کند.

هاشم کارگر افزود: از جمله اهداف ایجاد این پایگاه، حذف سامانه های متعدد در دستگاههای اجرایی، شناسایی خانواده‌های ایرانی بر اساس اطلاعات دقیق ثبتی، امکان تعیین بُعد خانواده (تعداد اعضا)، بروزرسانی اطلاعات به صورت لحظه‌ای، امکان تعامل با سرویس سایر نهادها به منظور بروزرسانی اطلاعات و پاسخگویی به استعلامات مورد نیاز است که با این اقدام پایگاهی متمرکز برای پاسخگویی به نیازمندی‌های اساسی نهادهای حاکمیتی فراهم آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha