کد خبر 260403
۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱

رئیس سازمان سنجش اعلام کرد؛

ثبت‌نام بیش از ۹۸۴ هزار نفر در نوبت دوم آزمون سراسری

ثبت‌نام بیش از ۹۸۴ هزار نفر در نوبت دوم آزمون سراسری

رئیس سازمان سنجش گفت: در آزمون سراسری نوبت دوم ۱۴۰۳ ، ۹۸۴ هزار و ۲۱۴ نفر ثبت نام کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات؛ عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان ملی سنجش در نشست خبری به مناسبت برگزاری آزمون سراسری گفت: در آزمون سراسری نوبت دوم ۱۴۰۳ ، ۹۸۴ هزار و ۲۱۴ نفر ثبت نام کرده که  از ابن تعداد ۶۲۰ هزار و ۵۵۷ نفر زن و  ۳۶۳ هزار و ۶۵۷ نفر مرد هستند.

وی بیان کرد: در آزمون سراسری نوبت دوم ۶۳ درصد از ثبت نام کنندگان زن و ۳۷ درصد مرد هستند.

پور عباس ادامه داد: در آزمون سراسری نوبت اول یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۱۸ نفر ثبت نام کرده که ۷۲۹ هزار و ۶۶۶ نفر زن و ۴۲۲ هزار و ۸۶۲ نفر زن هستند. در آزمون سراسری نوبت اول ۶۳ درصد از ثبت‌نام کنندگان زن و ۳۷ درصد مرد هستند.

وی ادامه داد: کارت ورود به جلسه نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ از امروز منتشر می‌شود و داوطلبانی که علاوه بر گروه‌های آزمایشی اصلی در گروه‌های هنر یا زبان خارجی شرکت کرده اند باید دو کارت دریافت کنند.

آزمون اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در ۴۰۸ شهرستان و بخش مختلف کشور و در صبح و بعد از ظهر ۲۱ تیر و صبح ۲۲ تیرماه در گروه‌های آزمایشی پنجگانه برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش افرود: به سمت اهمیت تعلیم و تربیت و پرورش در دبیرستان‌ها و مدارس می‌رویم و کنکور به تدریج حذف می‌شود. روند تاثیر قطعی سوابق تحصیلی نیز افزایش می‌یابد و تا دو سال آینده به ۶۰ درصد در کل آزمون می‌رسد.

وی گفت: یک داوطلب متولد سال ۱۳۸۸ جوان‌ترین و یک داوطلب متولد سال ۱۳۱۸ از شهر شیراز پیرترین داوطلب در آزمون این نوبت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha