کد خبر 259110
۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵

تیم ملی فوتبال ایران به دنبال بازی با کره شمالی در چین یا مالزی

تیم ملی فوتبال ایران به دنبال بازی با کره شمالی در چین یا مالزی

رییس فدراسیون فوتبال گفت: به دنبال این هستم با مذاکره با کره شمالی،‌ آن‌ها را برای بازی مقدماتی جام جهانی در چین یا مالزی ترغیب کنیم.

به گزارش گروه ورزشی حیات، مهدی تاج در حاشیه حضور در انتخابات ریاست جمهوری درباره انتظارات فدراسیون فوتبال از رییس‌جمهور بعدی، گفت: واقعیت این است فوتبال با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست. ما هیچ پدیده‌ای نداریم که در هفته یک تا دومیلیون آدم را به ورزشگاه‌ها بکشاند و به سلامت به خانه بازگرداند و از آن طرف نیز ۵۰ تا ۶۰ میلیون بیننده پای گیرنده تلویزیون داشته باشد.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: خوشبختانه تعامل خوبی را با وزارت‌خانه‌ها و مخصوصا با وزارت ورزش داشته‌ایم‌. باید کرسی‌های بین‌المللی در ورزش در دولت آینده بیش‌تر شود. انتظارم از مردم این است با هر سلیقه‌ای که هستند بیایند رای بدهند. فوتبال علاوه بر کرسی‌های بین‌المللی، عناوین خوبی دارد. فوتبال ما بیستم دنیاست، فوتسال ما چهارم دنیاست، فوتبال ساحلی ما سوم دنیاست و بانوان ما هشتم جهان هستند. ما نه تنها نباید این‌ها را از دست بدهیم بلکه باید ارتقاء دهیم.

او خاطرنشان کرد: کمبودهای سخت افزاری ورزشگاه‌ها را در فوتبال داریم که باید رفع شود و دولت می‌تواند کمک کند تا به سرعت این اتفاق بیفتد چرا که مردم انتظار دارند. فوتبال پر از حساسیت است و هر چیزی در آن برجسته می‌شود. این حساسیت باید در حوزه دولت هم وجود داشته باشد. مطلب دوم سرمایه‌گذاری رقیبان‌ است. دولت‌ها در فوتبال هزینه زیادی می‌کنند. ببینید قطر چه اتفاقی در فوتبال رقم زده است یا قرقیزستان که در گروه ماست یا امارات را ببینید چه سرمایه گذاری کرده است. سرمایه گذاری فوق‌العاده زیادی دارند و دولت باید بداند ما چنین رقیبانی داریم.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک ما مقدماتی جام جهانی، مسابقات جهانی فوتسال، بازی‌های جام جهانی نوجوانان و مقدماتی جوانان را داریم. مسابقات زیادی داریم و دولت باید به مجموعه فوتبال کمک کند.

تاح درباره گروه ایران در مقدماتی جام جهانی نیز گفت: در فوتبال هیچ چیزی ساده نیست اما اگر از من بپرسند معتقدم گروه ما از برخی گروه‌ها بهتر است. خیلی خوشحالم که تیم‌های هم‌گروه ما از نظر فاصله به ما نزدیک هستند و با یک پرواز به امارات، قطر یا قرقیزستان می‌رویم. فقط کره شمالی را داریم که با امیر قلعه‌نویی و مهدی محمدنبی دیروز مفصل صحبت کردیم تا با کره شمالی ارتباط بگیریم شاید امروز این اتفاق بیفتد. درباره کره شمالی دنبال این هستیم که برای بازی به مالزی یا چین بیایند. شاید بتوانم این کار را به‌خاطر روابطی که هست انجام بدهم. اگر این اتفاق بیفتد با یک پرواز خواهیم رفت.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha