کد خبر 258470
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۳

آموزش مخفیانه آمریکا به نئونازی‌های اوکراین

آموزش مخفیانه آمریکا به نئونازی‌های اوکراین

بنا به اسناد منتشره، دولت آمریکا از مدت ها قبل به آموزش نئونازی های اوکراین مشغول بوده است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ به نقل رویترز، برخی اسناد منتشر شده حاکی از دست داشتن آمریکا در آموزش نئونازی های اوکراین موسوم به تیپ آزوف است.

عکسی که تیپ نئونازی آزوف اوکراین اخیراً به اشتراک گذاشته است، نشان می دهد ماه‌ها پیش از لغو ممنوعیت کمک نظامی به این واحد از سوی وزارت خارجه آمریکا، اعضای این واحد از سوی آمریکایی ها آموزش دیده اند.

در این عکس که چندی پیش در شبکه اجتماعی منتشر شد، «آندری ایگناتیوک» فرمانده تیپ آزوف پس از اتمام دوره آموزشی سازمان‌دهی شده از سوی فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده در اروپا گواهینامه دریافت می‌کند. تاریخ این گواهینامه که از سوی یک سرباز آمریکایی به ایگناتیوک تحویل داده شده، مربوط به دسامبر ۲۰۲۳ است.

اوایل ماه جاری میلادی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که پس از بررسی های کامل، مشخص کرده است که تیپ آزوف در هیچ گونه نقض حقوق بشری در جنگ اوکراین دست نداشته و واجد شرایط دریافت کمک نظامی آمریکا خواهد بود.

همچنین درشرح این تصویر آمده است که در این دوره بر همکاری غیرنظامی-نظامی متمرکز بوده است. همچنین در عکس دیگری گروه بزرگی از نیروهای آمریکایی، لهستانی و اوکراینی دیده می شوند که پرچم‌های یکدیگر را همراه با پرچم تیپ آزوف در دست دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha