کد خبر 258446
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹

پورمحمدی:

مشکل FATF را حل خواهم کرد

مشکل FATF را حل خواهم کرد

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر به سلامت فکری و اقتصادی و سیاسی و خدمات رسانی در کشور می‌اندیشیم، باید جامعه اطلاع رسانی و خبرنگاری را تشویق و ترغیب کنیم و حقوقشان را محترم بدانیم.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، گفت: برنامه «دولت قرار» نظم و انضباط و جدیت در برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: این سرمایه بسیار ارزشمند برای کشور و ملت است. جامعه ایران بسیار با نشاط و با انگیزه و با روحیه است. نقش قابل توجهی از این رویه متوجه تلاش‌های رسانه‌هاست.

پورمحمدی ادامه داد: در «دولت قرار» به رسانه‌ها توجه ویژه خواهم داشت. بخش اصلی موفقیت دولت را در گرو تلاش و همکاری رسانه‌ها برای ایجاد محیط آگاهی و مناسب و با نشاط و با انگیزه برای رشد و توسعه کشور می‌دانم. اطلاع رسانی خوب به مردم و مسئولین حرکتی دو طرفه و کارساز است که در دستور کار قرار می‌دهم.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دنیای امروز دنیای شفافیت و سرعت است. اگر به سلامت فکری ، اقتصادی ، سیاسی و خدمات رسانی در کشور می‌اندیشیم، باید جامعه اطلاع رسانی و خبرنگاری را تشویق و ترغیب کنیم و حقوقشان را محترم بدانیم. البته عکس‌العمل‌های تند و خشن نباید به این جامعه نشان داد. نباید اجازه دهیم نشاط خبرنگاران با تندی مسئولان گرفته شود باید اجازه دهیم زبان و احساس مردم باشند و مسئولان موظف به پاسخگویی هستند.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده که نکات مثبت و ارزش افزوده فعالیت خبرنگاران بسیار بیشتر از حاشیه آن است و ما تلاش داریم این وجه از رسانه‌ها را تقویت کنیم. نقد موجب زنده نگه داشتن جامعه و اصلاح مسیرها و از بین بردن سوء استفاده‌ها و حاشیه‌ها و نخوت مسوولان می شود.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به لایحه عفاف و حجاب گفت: این لایحه هنوز نهایی نشده و طراحان این لایحه اختلاف دارند.  کارشناسان به پیامدهای اجرایی آن باید توجه کنند تا در نهایت تصویب شود.

وی ادامه داد: شهید رئیسی سبک صمیمانه و دوستانه ای در مدیریت اجرایی کشور از خود به جا گذاشت که بنده نیز همان سبک را ادامه خواهم داد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: حق ملت ایران در موضوعات منطقه‌ای و بین المللی به خصوص برجام را با قدرت و قوت خواهیم گرفت و البته در تعامل با سایر کشورها.

پورمحمدی در واکنش به این پرسش که آیا به نفع پزشکیان کناره‌گیری خواهید کرد، گفت: از سوال شما متعجبم در حالی که گفتمان بنده گفتمان انقلاب اسلامی بدون حاشیه‌هایی که به آن اضافه شده، است. بازگشت مشخص به مواضع نظام، انقلاب و رهبری باید رقم بخورد. بنده این مواضع را دنبال خواهم کرد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: برای رئیس جمهور شدن سبدی نگذاشته بودم و اگر این حادثه تلخ(شهادت رئیس جمهور و همراهانش) اتفاق نمی‌افتاد، هرگز پا در این عرصه نمی‌گذاشتم، اما رقبا با ساختارسازی و شبکه سازی در سراسر کشور برای این حوزه برنامه‌ریزی داشتند. خودم را تا این مرحله از رقابت‌های انتخاباتی موفق می‌دانم؛ چرا که پیام‌های روشنی را از جامعه دریافت می‌کنم. وی اضافه کرد: زمان کم داریم، مطمئنم اگر زمان به قدر کافی در اختیار داشته باشیم  فضای سیاسی کشور تغییر خواهد کرد. یک بخشی از دلیل آن این است که بخشی از جامعه همچنان به صورت یخ زده است و تلاش بنده شکستن یخ این بخش از جامعه و حضور آنان برای مشارکت در انتخابات است. این فضای سرد باید شکسته شود. مردم از امیدشان کاسته شده و دلسرد شده‌اند، ما باید این فضا را به سمت امیدواری و نشان تغییر دهیم.

پورمحمدی علت برخوردهای بد با خودش را اینگونه توصیف کرد که رقبا احساس می‌کنند که بنده قدرت جابجایی سیاسی کشور را دارم به خاطر همین علیه بنده سخن میگویند.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: سهم دولت در سیاست گذاری و تصمیم گیری به شرطی که دولتمردان برنامه جدی و روشن داشته باشد، بالاست. فیلترینگ مطلوب هیچکس نیست، بنده باید آن را تعدیل یا از بین ببرم. این مسئله موجب رفتن پول زیادی از جیب مردم شده و موجب مسئله امنیتی شده است و سرعت اینترنت را به شدت کاهش داده، برای همه این موارد باید برنامه‌ریزی کرد تا اصلاح شود.

وی افزود: شبکه ملی اطلاعات و شبکه فیبر نوری توسعه خوبی یافته که باید ادامه یابد. برای پیام رسان‌ها هم برنامه دارم که به موقع آن را اعلام می‌کنم.

پورمحمدی ادامه داد: دوستانی که کار« پارلمان تاریسمی» را در مجلس یاد گرفتند بهتر است در مجلس بمانند مشکلات کشور را از همانجا حل کنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: چارچوب فکری بنده امام و رهبری ، شهید رجایی و شهید بهشتی است. در همه دولت‌ها مسئولیت داشته ام، اما با حفظ دیدگاه‌هایم در آن مسئولیت و مقام وظیفه‌ام را انجام دادم. در دولت رهبری مدیر ضد جاسوسی دولت میرحسین موسوی بودم. در دولت هاشمی نیز پست بالاتری در حوزه اطلاعاتی گرفتم. در دولت آقای خاتمی نیز به دلیل زاویه گفتمانی کنار گذاشته شدم. در دولت احمدی نژاد نیز به اصرار ایشان وزیر کشور شدم. ایشان در بلوک انقلاب بود، اما ایشان نتوانست با بنده ادامه کار بدهد. در دولت آقای روحانی از طرف قوه قضاییه کاندیدا شدم، نه آقای روحانی.

وی در ادامه گفت: در دولت‌ها و قوه قضاییه به عنوان مسئول اجرایی دعوت به فعالیت شدم. در همه دوره‌های مسئولیتیم «بهترین» اتفاق افتاد. حتی اگر مرده شور هم شوم، بهترین مرده شور می‌شوم. اگر بدانم برای مردم مفید هستند حتماً وارد می‌شوم و با قدرت و کیفیت خوب کارم را انجام می‌دهم.

وی ادامه داد: اسرائیل را رژیم غاصبی می‌دانم همچنین رژیم آمریکا را دولت مستکبری می‌دانم. البته موضع بنده با آمریکا این نیست که همیشه به صورت تخاصم با او رفتار کنیم. با تغییر رفتار این کشور قاعدتاً به مذاکره و رابطه با این کشور فکر می کنم. معیارم در تعامل با آمریکا احترام متقابل و رعایت حقوق ملت ایران است.

وی ادامه داد: اولویت سیاست خارجی کشورهای جهان اسلام و کشورهای پیرامونی و همسایگانمان هستند. اگر سیاست‌هایمان را در منطقه همگراتر کنیم در سیاست و اقتصاد جهانی موثرتر خواهیم شد و بنده این خط را ادامه خواهم داد. اجازه نخواهم داد کسی به سفارت و جاهای دیگر حمله کند. فریب تفرقه افکنی‌های دشمنان و رقبا را هم نخواهیم خورد.

وی‌گفت: بنده مشکل FATF را حل خواهم کرد تا مشکلات آن با کشورهای روسیه و چین و سایر کشورها حل شود. باید جسارت تصمیم گیری داشت. دستورالعمل‌های FATFرا عمل کردیم اما در باشگاه اف ای تی اف حضور نداریم. بنده این مسئله را حتماً حل خواهم کرد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رقبا در تلاشند که بنده را به سمت خود جذب کنند تا بتوانند سبد رایشان را افزایش بدهندt اما بنده چنین برنامه‌ای ندارم.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: بنده نامزد جدید این دوره از انتخابات هستم و شاید در گذشته کمتر در رسانه‌ها حضور داشتم. از روز اول ثبت نام‌ها و تایید شورای نگهبان بلوک رایم تغییر نکرده است. افرادی که به بنده لطف دارند در حوزه افکار عمومی برایم تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد:  بنده وکیل مدافع دولت‌ها نیستم مردم هم حوصله شنیدن این حرف‌ها را ندارند. مردم کسی را می‌خواهند که لاپوشانی نکند و صورت مسئله را پاک نکند ،کسی که مسائل جدی کشور را می‌فهمد و برای تغییر آن اصرار دارد. ما نیامده‌ایم که به گذشته پا بزنیم. مدافع خدمتگزاران با نشان و بی‌نشانه این نظام هستم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آمریکایی‌ها در زمان تحریم گفتند سخت‌ترین تحریم تاریخ و فلج کننده‌ترین تحریم را علیه ایران به اجرا درآوردیم. آنان با این کار دنبال فروپاشی نظام ایران بودند. آیا اقتصاد ایران فروپاشید و زندگی ایرانیان مختل شد؟ حتما نه چون اقتصاد ایران قوی است و صنعتگران و دولتمردان ایران اجازه ندادند این اتفاق بیفتد. البته گرانی و تورم از عوارض این مسئله است که گرفتاری مردم است.

وی تاکید کرد: اصلاً دنبال توجیه خطاهای دولت‌ها نیستم. باید به این مسئله اقرار داشت. دوستان خودشان پاسخگوی عملکردهایشان خواهند بود، اما حتماً از نقاط قوت مدیر و دولتمردان گذشته دفاع  و از مدیران این دولت‌ها استفاده خواهم کرد، البته مدیران و جوانان فعالی که گرایش‌های فکری نزدیک‌تر به بنده دارند را ترجیح می‌دهنم اما دولتم را محدود به یک بلوک سیاسی نمی‌کنم.

پورمحمدی ادامه داد: وقتی با روسیه همکاری داریم باید ظرفیت‌های اقتصادی توسعه یابد و خبرگزاری اسپوتنیک روسیه باید دست از سیاسی‌کاری بردارد. خبرگزاری خارجی که در ایران فعال است باید به این مسائل توجه داشته باشد.

وی ادامه داد: مسئله ارز را حل می‌کنم؛ چرا که مشکلات بزرگی برای اقتصاد و در حوزه بی‌عدالتی  وجود دارد. نرخ ارز باید یگانه و در بازار تعیین شود.  ارز ترجیحی را نیز ادامه خواهم داد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دستمزد حقوق بگیران مسئله اقتصادی است که ریشه در مشکلات اقتصادی کشور دارد و باید توسط دولت حل شود. البته دولت باید از تصدیگری دست بکشد و اجازه دهد بخش خصوصی کار را پیش ببرد. وقتی دولت به عنوان رقیب بخش خصوصی کار می‌کند این بحث نمی‌تواند رشد کند.

وی ادامه داد: سیاست یارانه ای کشور، تشدید و تقویت تحریم کنندگان است. تحریم باید موجب استفاده بهینه منابع شود، نه اینکه اسراف ادامه یابد.

پورمحمدی اضافه کرد: نه قهرمانم و نه سوپرمن، البته فکر می‌کنم با مردم می‌توانیم قهرمان شویم و مشکلات حقوق و دستمزد را حل کنیم. حتماً تصمیمات سخت خواهم گرفت چون اقتصاد ایران نیازمند چنین تصمیماتی است. البته با مردم صادقانه رفتار خواهم کرد از رفیق بازی در مناصب دولتی پرهیز خواهم کرد. مردم‌ ما همانطور که بیش از چهار دهه ایستاده‌اند، همچنان خواهند ایستاد اما این اتفاق با اعتمادسازی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وقتی گفتیم سهمیه بندی بنزین پورمحمدی و خانواده اش قبل از اجرای آن باک بنزین‌ خودروهایشان را پر نکردند. امروز کشور به چنین اعتمادسازی نیازمند است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دوست ندارم وارد پرونده خوانی افراد شوم، اما معتقدم افرادی باید وارد کار  شوند تا بتوانند مشکلات کشور را حل کنند.

وی ادامه داد: تکرار نکنید که سند رای بنده و آقای پزشکیان یکی است. دوستان و اصولگرایان در زمین دیگران بازی نکنند. حتماً در دولتم از همه جریان‌ها از جمله حزب‌اللهی‌ها ، اصولگرایان و تحصیل کردگان کاربلد استفاده خواهم کرد.

وی متذکر شد: آقای پزشکیان متخصص خوبی هستند، اما برای ریاست جمهوری مناسب نیستند. آقای ظریف هم دیپلمات خوبی است، اما نمی‌تواند راهبرد دیپلماسی کشور را بنویسد. اگر مربی خوب داشته باشد ایشان بازیگر خوبیست. بازیگران هم در اصولگرایان و هم در اصلاح‌طلبان وجود دارند. این مربی خوب است که بازیگران خوب را دور هم جمع می‌کند.

وی در ارزیابی از عملکرد صدا و سیما در برنامه های انتخاباتی، گفت: بخش‌های مربوط به کاندیداها در صدا و سیما دستکاری می‌شود اما نسبت به کلیت کار این سازمان رضایت دارم.

پورمحمدی سیاست ایران و چین را سیاست درستی دانست و گفت: این سیاست، سیاست اصولی و درستی است که باید با رفع نقایصش ادامه یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha