کد خبر 258418
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۸

خواسته سازمان نظام پزشکی از دولت چهاردهم اعلام شد/ توجه به نیروی انسانی

خواسته سازمان نظام پزشکی از دولت چهاردهم اعلام شد/ توجه به نیروی انسانی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه توجه به منابع انسانی خواسته سازمان نظام پزشکی از دولت چهاردهم است، خواستار حل چالش‌های نظام سلامت شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، محمد رئیس‌زاده، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، روز یکشنبه در نشست خبری «اولویت‌های نظام سلامت در برنامه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری»، گفت: تلاش نظام پزشکی این است که مسائل حوزه سلامت در ذیل انتخابات به یک گفتمان غالب تبدیل شود.

وی افزود: مسائل حوزه سلامت در کانون توجه دولت آتی قرار گیرد. منابع انسانی و غیرانسانی در کانون توجه دولت آتی قرار گیرد؛ چرا که طی این سال‌ها منابع انسانی و غیرانسانی تحت تأثیر مسائلی قرار گرفته است. شرایط به نحوی است که منابع غیرانسانی در کانون توجه بوده و به آن پرداخته شده اما منابع نیروی انسانی مورد توجه نیست.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: توجه به منابع انسانی خواسته سازمان نظام پزشکی است و چالش‌های نظام سلامت حل شود. در حال حاضر توازنی میان نیروی انسانی و غیرانسانی وجود ندارد.

وی یادآور شد: به عنوان مثال رشته جراحی کودکان در آزمون دستیاری طی سه دوره اخیر آزمون دستیاری، پذیرفته‌شدگان صفر است. این میزان در طب بیهوشی و اورژانس به ترتیب کمتر از ۷ و ۵ درصد است.

رئیس‌زاده همچنین گفت: پروژه‌هایی به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد افتتاح شد و این در حالی است که تخصیص چنین مبالغی برای نیروی انسانی می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. افزایش حقوق دستیاران رشته‌هایی مانند بیهوشی، طب اورژانس در کانون توجه قرار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha