کد خبر 258406
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵

پنج هکتار از مزارع گندم هرات در آتش سوخت

پنج هکتار از مزارع گندم هرات در آتش سوخت

پنج هکتار از مزارع گندم کشاورزان هراتی در آتش‌سوزی شدید دچار خسارت شدند.

به گزارش گروه استانی حیات؛ پنج هکتار از مزارع گندم کشاورزان هراتی در حادثه‌ای در منطقه قنات رئیسی به‌دلیل نامشخصی طعمه حریق شد و به‌گفته رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خاتم، این آتش‌سوزی باعث خسارت 5 میلیارد تومانی به دو کشاورز محلی شد.

حیدری رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خاتم در این زمینه اظهار کرد: علت این آتش‌سوزی همچنان توسط کارشناسان در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه گندم یکی از محصولات اصلی شهرستان خاتم است افزود: کشاورزان متضرر به‌دلیل عدم بیمه محصولات خود، هیچ‌گونه مساعدتی دریافت نخواهند کرد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خاتم خاطرنشان کرد: با این حال، تلاش می‌شود هرگونه کمک ممکن برای جبران بخشی از خسارات وارده به کشاورزان انجام شود.

حیدری از تمامی کشاورزان منطقه خواست محصولات خود را بیمه کنند تا در صورت بروز چنین حوادثی، از خسارات مالی وارده جلوگیری شود.

وی در ارتباط با خسارت‌هایی که این کشاورزان در حادثه آتش‌سوزی دیدند تأکید کرد: بیمه محصولات کشاورزی می‌تواند در مواقع بحرانی نظیر این حادثه، به کشاورزان کمک شایانی کند.

این حادثه، اهمیت بیمه کردن محصولات کشاورزی و تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز چنین وقایعی را بیش از پیش برجسته کرده است. امید است که با بررسی دقیق علت آتش‌سوزی و اجرای اقدامات لازم، از تکرار چنین حوادثی در آینده جلوگیری شود و خسارات کشاورزان به حداقل برسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha