کد خبر 258370
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۳

مناف هاشمی:

برای برداشتن فشار روانی از روی ورزشکار پیش‌بینی مدال در المپیک نکردیم

برای برداشتن فشار روانی از روی ورزشکار پیش‌بینی مدال در المپیک نکردیم

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: قرار شد برای برداشتن بار روانی از روی ورزشکار پیش بینی مدال المپیک بر عهده رئیس فدراسیون‌ها باشد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ مناف هاشمی درباره مراسم روز المپیک، عنوان کرد: جشن روز المپیک در سالروز دوران مدرن جشن گرفته شد. این جشن به خاطر اینکه در آستانه المپیک هستیم رنگ و بوی خاصی دارد. خوشحال هستیم در کنار ورزشکاران، المپیکی‌ها و هیات اجرایی هستیم.

دبیر کل کمیته ملی المپیک افزود: بچه‌های ما این روز را که روز صلح، عدالت جنسیتی و ... است جشن گرفتند. انشالله نتایج واقعی را بچه‌ها در المپیک بگیرند. تاکنون ۳۷ سهمیه المپیک گرفته‌ایم و ۳-۴ سهمیه دیگر خواهیم داشت تا به عدد ۴۰ برسیم. دو رشته تیمی والیبال و بسکتبال با ما نیستند اما امیدوارم از نظر کیفی بتوانیم شادی و نشاط را برای ملت ایران به ارمغان بیاوریم.

وی درباره پاداش المپیکی‌ها، گفت: مدال‌آوران طلا ۱۰ میلیارد، نقره ۴ میلیارد و برنز ۲ میلیارد تومان تصویب شده است. همین ارقام برای کادر فنی هم هست ۵۰ درصد بهترین رنگ مدال برای مربیان و ۵۰ درصد با تشخیص رئیس فدراسیون بین کادر و کسانی که به نتیجه رسیدن ورزشکاران تلاش کردند پرداخت می‌شود.

هاشمی درباره اینکه پیش بینی شما از تعداد مدال‌ها در المپیک پاریس چیست خاطرنشان کرد: پیش‌بینی مدال را سعی می‌کنیم نگوییم. برای اینکه فشار روانی روی ورزشکار نباشد قرار شد این پیش‌بینی را روسای فدراسیون‌ها هر وقت خواستند بگویند. پیش‌بینی ما برای کسب سهمیه ۴۰ بود که فکر می‌کنم به آن برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که یک ماه تا المپیک مانده اما از لباس کاروان رونمایی نشده است، گفت: همان طور که در هانگژو دیدید لباس کاروان بهترین بود و ایرادی به آن تاریخ نشد با توجه به کار کارشناسی فرآیندی که طی شده بهترین کارشناسان نظر دادند و لباس آماده شده، زمان رونمایی به تشخیص هیات اجرایی و هیات رئیسه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha