کد خبر 258358
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۸

با اعلام مدیرکل مدیریت بحران لرستان:

آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر همچنان ادامه دارد

آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر همچنان ادامه دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر پس از سه روز همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ مهدی پازوکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان  با اشاره به آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر گفت: آتش در اراضی این شهرستان همچنان ادامه دارد.

او با بیان اینکه گزارش آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر روز جمعه یکم تیر ساعت 2 بعدازظهر دریافت شده‌است، اضافه کرد: نیروها و اکیپ‌های امدادی بلافاصله به این محل اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اظهار به اعزام 10اکیپ برای مهار جنگل‌های پلدختر، یادآور شد: دو بالگرد هلال‌احمر و سازمان هوافضای سپاه به این شهرستان اعزام شده‌است.

پازوکی با تأکید به انجام 16سورتی پرواز برای انتقال نیروها به جنگل‌های پلدختر، متذّکر شد: این منطقه صعب‌العبور است و گرمای 50درجه نیز به شدّت و گسترش آتش‌سوزی در این منطقه افزوده‌است.

او با اعلام اعزام دوبارۀ بالگردها برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های پلدختر از صبح امروز، اذعان کرد: یک فروند هواپیمای آب‌پاش ایلوشین به این منطقه اعزام می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اعزام 200نیروی امدادی برای مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر، اعلام کرد: طبق بررسی‌های اولیّه علّت این حادثه عامل انسانی است.

پازوکی با تأکید به اینکه میزان آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر پس از پایش و ارزیابی کارشناسان اعلام می‌شود، گفت: این حریق در اراضی مابین شهرستان‌های رومشکان و پلدختر رخ داده‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha