کد خبر 258352
۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۴

دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

اهدای عضو بانوی ۳۷ ساله مشهدی نجات بخش دو همشهری خود

اهدای عضو بانوی ۳۷ ساله مشهدی نجات بخش دو همشهری خود

بانوی ۳۷ ساله مرگ مغزی مشهدی، نجات بخش جان ۲ همشهری خود شد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای عضو بانوی ۳۷ ساله مرگ مغزی ساکن مشهد جان ۲ بیمار نیازمند عضو همشهری وی را نجات داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر ابراهیم خالقی در این خصوص افزود: در هزار و پانصد و بیست و سومین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی این دانشگاه، مرحوم "فاطمه علیزاده خلج"، بیمار مرگ مغزی معرفی شده از بیمارستان امام زمان(عج) مشهد پس از تایید مرگ مغزی و کسب رضایت خانواده‌اش، در بیمارستان منتصریه این شهر زیر عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

وی ادامه داد: کلیه‌های زنده یاد علیزاده خلج در بیمارستان منتصریه به مردی ۴۲ ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه در رنج و با دیالیز تحت درمان بود اهدا و پیوند شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کبد این بانوی مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه به مردی ۴۲ ساله ساکن مشهد که سالها از بیماری نارسایی کبد رنج می‌برد، پیوند شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال‌ شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha