کد خبر 257446
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۶

درج روز ملی مشاغل خانگی در تقویم اصناف، حرفه­ ها و مشاغل کشور

درج روز ملی مشاغل خانگی در تقویم اصناف، حرفه­ ها و مشاغل کشور

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی از درج «روز ملی مشاغل خانگی و تولید خانه محور» در تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ آزیتا همتیان از مصوب شدن روز ۲۲ اردیبهشت به عنوان «روز مشاغل خانگی و تولید خانواده محور» در تقویم ملی کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: در راستای گفتمان‌سازی عمومی مشاغل خانگی، دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با هماهنگی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی نسبت به نامگذاری روز ملی مشاغل خانگی و درج در تقویم اصناف، حرفه­ ها و مشاغل کشور اقدام کرد.

رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی هدف از این اقدام را فرهنگ‌سازی،گفتمان‌سازی، تشویق و هدایت متقاضیان به سمت کسب و کارهای خانگی عنوان کرد.

همتیان همچنین بر پررنگ کردن نقش مشاغل خانگی به عنوان یکی از مولفه‌های مهم سیاستگذاری در ایجاد اشتغال دولت سیزدهم تاکید کرد.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی در پایان گفت: این اقدام در راستای بند ۴ مصوبات نشست مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۳۰  ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و به استناد ماده واحده «تقویم اصناف، حرفه ها و مشاغل کشور (مصوب نشست  ۸۸۱ مورخ  ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی)» و تصمیم نشست ۸۲۰ مورخ  ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ شورای فرهنگ عمومی کشور است. 

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha