کد خبر 257442
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۳

مشروح مذاکرات علی باقری و لئونید اسلوتسکی

مشروح مذاکرات علی باقری و لئونید اسلوتسکی

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه که به تهران سفر کرده است، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه که به تهران سفر کرده است، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

باقری در این دیدار مناسبات ایران و روسیه را  ویژه توصیف کرد و مسوولیت و تدبیر مشترک دو کشور در شرایط حساس منطقه‌ای و جهانی در ایجاد و حفظ صلح و ثبات را حائز اهمیت دانست.

سرپرست وزارت امورخارجه با تاکید بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مناسبات با کشورهای همسایه، تصریح کرد: سیاست همسایگی دولت شهید آیت‌الله رئیسی تنها سیاستی است که همه کشورهای منطقه را زیر چتر خود قرار می‌دهد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی همچنین بر ضرورت تداوم هماهنگی و رایزنی بین دو کشور برای کمک به حل و فصل مسائل منطقه به خصوص توقف جنگ و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد.

باقری با اشاره به آغاز کار دور جدید مجلس شورای اسلامی و تشکیل کمیسیون‌ها و گروه‌های دوستی پارلمانی،  نقش دیپلماسی پارلمانی در گسترش مناسبات دوجانبه و تقویت تعاملات نخبگان دو طرف را در پیشبرد مناسبات میان ایران و روسیه جدی و مهم توصیف کرد.

لئونید اسلوتسکی رییس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام وزیر امورخارجه روسیه و عرض تسلیت مجدد شهادت رییس جمهور و وزیرخارجه شهید، برای دولت و مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو آرزوی موفیت و سربلندی کرد. 

رییس کمیته بین‌الملل مجلس دومای روسیه در ادامه در خصوص موضوعات و مسائل دوجانبه و منطقه ای و ابتکارات مشترک تبادل نظر و رایزنی نمود و آمادگی روسیه را برای کمک به تقویت و پیشبرد  اهداف مشترک ابراز داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha