کد خبر 257389
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷

با اعلام چمران؛

شورای شهر تعطیل شد

شورای شهر تعطیل شد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تعطیلات نیمه اول امسال شورا از ۲۹ خردادماه آغاز و تا پنجم تیرماه ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات حبیب کاشانی خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل و چهارمین جلسه شورا در جریان بررسی گزارش حسابرسی سازمان نوسازی شهر تهران برای سالهای مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با بیان اینکه سازمان موظف است وضعیت مالیاتی را تعیین تکلیف کند، اظهار کرد: انتقال اسناد مالکیت به نام بانک شهر و توقف احتساب جریمه بانک شهر، ایجاد پوشش بیمه‌ای پروژه‌های ساختمانی در جریان تکمیل و تکمیل شده، رعایت مفاد اساسنامه، تعیین تکلیف دعاوی حقوقی مطروح علیه سازمان، تعیین تکلیف وصول و تسویه بدهی و مطالبات سنواتی از سازمان ها و شرکت‌های تابعه، تعیین تکلیف انتقال اسناد اراضی تملکی از اشخاص ثالث و زمین‌های مربوط به محل احداث پروژه‌ها و تعیین تکلیف حساب‌های فی‌مابین با شرکت‌های نوسازان و مناطق از جمله تکالیف این سازمان است.

سیدمهدی هدایت مدیرعامل نوسازی شهر تهران گفت: چهار اقدام مهم انجام شده و ۲۲ میلیارد تومان از مالیات تعیین تکلیف شده که در گزارش امسال نخواهد بود. برخی زمین‌ها را به‌عنوان مطالبات به بانک شهر ارائه دادیم و بخشی از جرائم نیز بخشوده شد و دو پروژه منتقل شده و دو پروژه نیز در حال انتقال است.

وی افزود: امسال ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی بانک ملی انجام شده و ۱۲ فقره دعاوی به هشت فقره کاهش یافته و تلاش ما این است که تا پایان امسال این دعاوی نیز خاتمه یابد.

مدیرعامل نوسازی شهر تهران با بیان اینکه دیگر بندهای تکلیفی نیز در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: تلاش بر این است در گزارش حسابرسی سال ۱۴۰۳ بندهای تکلیفی موجود حل و فصل و حذف شود.

گفتنی است گزارش حسابرسی سازمان نوسازی شهر تهران برای سالهای مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حداکثر آراء موافق تائید شد.

در ادامه این جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کارمندان شهرداری اجازه استفاده از امکانات را برای انتخابات ندارند، یادآور شد: استفاده از نیروهای انسانی نیز ممنوع است و این تذکر را به مدیران ارشد شهرداری اعلام می‌کنم.

وی افزود: در یک یا دوره اعضا در مسجد شیخ فضل‌الله نوری گردهم می آمدند و این مساله را به‌صورت جدی به آنها یادآوری می‌کردیم. در حال حاضر چنین ضرورتی را نمی‌بینم و همین تذکر به نظر کافی است و قطعاً شاهد چنین چیزی نخواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز سه تن از اعضا برای دعای عرفه در کربلا هستند، گفت: آقای تشکری، آقای اقراریان، آقای مظفر و خانم معدنی‌پور نیز بیمار بودند و همین باعث شد تعداد کمتری در شورا حضور یابند. از سه‌شنبه ۲۹ خردادماه تعطیلات نیمه اول سال شورا تا پنج تیرماه اعمال خواهد شد.

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورا با بیان اینکه غیبت اعضا در جلسات صحن شورا بعضاً به دلیل حضور در دیگر جلسات است، تصریح کرد: بنده امروز از ساعت هفت صبح برای بررسی برخی پرونده ها در جلسه حضور داشتم و علت تأخیر حضور در برخی جلساتی است که از پیش تعیین شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha