کد خبر 257361
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان هشدار صادر کرد:

پایان ویلاسازی خوش‌نشینان در شمال ایران

پایان ویلاسازی خوش‌نشینان در شمال ایران

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به همه دستگاه‌های متخلف هشدار داد تا کاربری زمین‌های ویلاسازی شده براساس ضوابط میراث‌فرهنگی به حالت اولیه برگردد.

به گزارش گروه استانی حیات، ولی جهانی در جمع خبرنگاران با اشاره تغییر کاربری تاسیسات گردشگری استان در سالیان گذشته اظهار کرد: طی سال‌های گذشته شاهد تغییر کاربری زمین‌های گردشگری به اماکن عمومی یا مسکونی از سوی برخی افراد بودیم که این موضوع توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حال پیگیری است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود. 

وی از مردم، دستگاه های اجرایی، مراکز پژوهشی و دانشگاه ها خواست تا هرگونه تغییر کاربری در خصوص مربوط به اماکن و زمین های گردشگری را گزارش کنند، گفت: هرگونه تغییر کاربری اماکن گردشگری و تاریخی، بدون نظر کارشناسان اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین کمیسیون های مربوطه، ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد. 

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، یگان های حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سراسر استان موظف هستند طی پایش و بازدید میدانی در خصوص اماکنی که زمین هایی را از گردشگری به مسکونی تبدیل کردند، گزارش ارائه دهند. 

جهانی با قدردانی از همکاری سازمان بازرسی گیلان و همچنین رئیس کل دادگستری استان در بحث برخورد قاطع با هرگونه تغییر کاربری اراضی گردشگری بیان کرد: فرآیند مناسبی برای برخورد با تغییر کاربری از گردشگری به مسکونی و یا بالعکس در حال تدوین است و پیشنهادات و راهنمایی‌های در این زمینه به این اداره کل ارائه شده است. 

وی با بیان اینکه برخی از اماکن گیلان با کاربری گردشگری توسط برخی دستگاه تغییر کاربری و ویلاسازی شده است، افزود: به همه دستگاه‌های متخلف هشدار داده می‌شود که باید کاربری زمین‌های ویلاسازی شده براساس ضوابط میراث‌فرهنگی به حالت اولیه برگردد. 

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha