کد خبر 257358
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۳

چمران اعلام کرد؛

مخالفت شورا و پلیس با برگزاری نمایشگاه‌ها در نمایشگاه بین‌المللی/ تاکسی‌های برقی به‌زودی پلاک می‌شوند + فیلم

مخالفت شورا و پلیس با برگزاری نمایشگاه‌ها در نمایشگاه بین‌المللی/ تاکسی‌های برقی به‌زودی پلاک می‌شوند + فیلم

رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه رسانه‌ها ناراحتی مردم را از حواشی نمایشگاه بین‌المللی را مطرح کردند، گفت: هم پلیس راهور و هم شورا با برگزاری نمایشگاه‌ها در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مخالف هستند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی حیات؛ مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در حاشیه جلسه ۲۴۴ شورای شهر در جمع خبرنگاران در خصوص صورت جلسه امروز شورا، اظهار کرد: همانطور که گفته شد از ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی ۲۰۰ دستگاه آن پلاک شد و مابقی هم باید پلاک شود. همه مسائل مربوط به آن حل شده و به‌زودی بعد از پلاک شدن در اختیار رانندگان تاکسی قرار می‌گیرد تا در سطح شهر از آن استفاده شود.

وی در رابطه با اینکه چه برنامه‌ای برای کمک‌های تسهیلاتی به رانندگان برای خرید تاکسی‌های برقی صورت گرفته، افزود: فکرهایی در این خصوص شده و در جلسه گذشته صحن شورا تاکید کردم اگر وزارت نفت به‌دلیل تفاوت قیمت سوخت به رانندگان تاکسی کمک نکند، آنان با مشکل مواجه می‌شوند. همواره بر مشکل رانندگان تاکسی تاکید داشته‌ام و امید است زودتر عملیاتی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پرونده هتل ولنجک در کمیسیون ماده پنج بررسی شده است، افزود: این موضوع در شورای عالی معماری و شهرسازی مطرح خواهد شد. این هتل در ۳۰ طبقه پیش بینی شده و زمین به شرطی که هتل ساخته شود، ارائه شده است و مالک اجازه ندارد کاربری دیگری ایجاد کند. البته ساخت این هتل نیاز به مجوز و مصوبه شورای شهر ندارد.

وی درباره برگزاری رویدادهای متعدد در نمایشگاه بین‌المللی هم تاکید کرد: پیگیر این موضوع هستیم اما آسیب و کشمکش مالی و درآمدی به مردم می‌رسد. رسانه‌ها ناراحتی مردم را از حواشی این نمایشگاه مطرح کردند.

چمران در ادامه یادآور شد: پلیس راهور هم با برگزاری نمایشگاه‌ها در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مخالف است، شورا هم مخالفت خود را اعلام کرده است. در این زمینه همه باید برای انتقال نمایشگاه با یکدیگر همکاری داشته باشیم؛ اگر چه از سال ۸۳ درگیر این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های ذی‌ربط باید با یکدیگر همکاری داشته باشند، یادآور شد: بحث قدرت نیست بحث عدم همکاری است اگر شهرداری نخواهد همکاری کند، نظایر این موضوعات زیاد است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره برگزاری نمایشگاه خودرو هم در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم نمایشگاه خودرو در این محل برگزار نشود.

چمران در ادامه گفت: در جلسه امروز شورا دو لایحه یکی درباره کیوسک عرضه گل و گیاه و مطبوعات و دیگری درباره اصلاح مصوبه کمک به آسیب دیدگان سیستان و بلوچستان که نیاز به اصلاح اجرایی دارد بررسی خواهد شد. در ادامه نشست امروز یک مورد حسابرسی و موضوع باغات رسیدگی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha