کد خبر 257270
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸

هوای ۲ شهر خوزستان قرمز شد

هوای ۲ شهر خوزستان قرمز شد

 شاخص کیفی هوای ۶ شهر استان خوزستان در وضعیت «ناسالم» گزارش شده است.

به گزارش گروه  استانی حیات؛ براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در روز جاری (۲۶ خردادماه ۱۴۰۳) شاخص کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری و پادادشهر اهواز ترتیب با شاخص‌های ۱۵۵ و ۱۶۶ و هندیجان ۱۵۷ میکروگرم بر مترمکعب بوده و این شاخص نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌های سنی (قرمز) است.

بر اساس شاخص یادشده افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین هوای اندیمشک، مسجدسلیمان، هویزه و ماهشهر در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار گرفت.

بر اساس شاخص نامبرده افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین هوای شوشتر، آبادان، خرمشهر، شادگان و امیدیه در وضعیت «قابل قبول» بوده و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در وضعیت «پاک» نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha