کد خبر 257212
۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰

«حیات» در گزارشی بررسی کرد؛

بازگشت سرمربی قهرمان به لیگ برتر؛ شال سرخ دوباره روی دوش یحیی

بازگشت سرمربی قهرمان به لیگ برتر؛ شال سرخ دوباره روی دوش یحیی

یحیی گل‌محمدی پس از یک نیم فصل دوری از فوتبال در آستانه بازگشت به لیگ برتر قرار دارد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ فولاد خوزستان بدون‌شک فصلی کابوس‌وار و ناباورانه را گذراند و تیمی که جزو تیم‌های سرمایه‌دار، متمول و البته با زیرساخت‌های مناسب محسوب می‌شود، تا یک‌قدمی سقوط به لیگ دسته اول هم پیش رفت و اگر ساسان انصاری در جدال با نساجی مازندران موفق به گلزنی نمی‌شد، قرمزپوشان اهوازی باید فصل آینده را در لیگ دسته اول پشت سر می‌گذاشتند. با این وجود آن‌ها به شکلی دراماتیک در سطح اول فوتبال ایران ماندند و فصل آینده هم در لیگ برتر شرکت می‌کنند.

فولادی‌ها در فصلی که گذشت با علیرضا منصوریان، اولی گلادیسون، خوان ایگناسیو مارتینس، احمد آل‌نعمه و عبدالله ویسی همکاری داشتند و سرانجام ویسی بود که توانست سهمیه فولاد را در لیگ برتر حفظ کند. با این وجود، بعد از مسجل‌شدن بقای فولاد خوزستان در لیگ برتر، زمزمه‌هایی درباره احتمال تغییر و تحولات در کادرفنی به میان آمد و آنچه به نظر می‌رسد اینکه عبدالله ویسی فصل آینده در تیم فولاد خوزستان نخواهد بود و مدیران باشگاه اهوازی به دنبال انتخاب جایگزینی مناسب برای ویسی هستند تا فولاد در فصل آینده بتواند به کورس مدعیان برگردد.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی سابق پرسپولیس که در نقل‌وانتقالات زمستانه فصل گذشته از پرسپولیس جدا شد و به همکاری‌اش با سرخ‌پوشان پایتخت پایان داد و اوسمار ویرا جانشین او شد، بعد از قطع همکاری با پرسپولیس به دنبال فعالیت در تیم تراکتور تبریز بود. مدیران باشگاه تراکتور به صراحت در زمینه توافق و همکاری با یحیی گل‌محمدی صحبت می‌کردند و حتی حمید مطهری در نقش دستیار اول سرمربی و سرمربی موقت به تبریز سفر کرد تا تراکتوری‌ها را در هفته‌های پایانی فصل همکاری کند.

گل‌محمدی با وجود مذاکرات انجام شده، نتوانست مجوزهای لازم برای بازگشت به چرخه سرمربیان لیگ برتری را بگیرد و همین مسئله باعث شد تا تراکتور با هدایت حمید مطهری کارش را در لیگ بیست‌وسوم به پایان ببرد و خبری از حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت سرخ‌پوشان تبریزی نشد. در حالی‌که وضعیت مالکیت تراکتور برای فصل آینده نامشخص است، گفته می‌شود که یحیی گل‌محمدی بعد از رفع موانع فعالیت او در فوتبال، تصمیم به بازگشت به چرخه سرمربیان لیگ برتری را گرفته و احتمالاً در بیست‌وچهارمین دورره لیگ برتر در نقش سرمربی فعالیت می‌کند.

سرمربی سابق پرسپولیس با توجه به وضعیت مالکیتی نامشخص تراکتور، قید همکاری با سرخ‌پوشان تبریزی را زده و برای حضور در فصل جدید لیگ برتر در حال مذاکره با مدیران باشگاه فولاد خوزستان است. فولادی‌ها که تلاش می‌کنند تا در فصل جدید با سیمایی متفاوت پا به عرصه رقابت‌ها بگذارند و در کورس مدعیان حضور پیدا کنند، امیدوارند با توجه رفع مشکلات غیرفوتبالی پیرامون یحیی گل‌محمدی، بتوانند با سرمربی سابق پرسپولیس برای آغاز یک همکاری جدید به توافق برسند.

یحیی گل‌محمدی در کارنامه کاری‌اش تجربه فعالیت در تیم‌هایی چون تراکتور تبریز و ذوب‌آهن اصفهان را داشته اما هیچ‌گاه در جنوب کشور سرمربیگری نکرده و حالا در آستانه پذیرش یک چالش جدید است. طبق آخرین خبرها، مذاکرات یحیی گل‌محمدی با مدیران باشگاه فولاد مثبت پیش رفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، به‌زودی رسماً خبر آغاز همکاری گل‌محمدی با فولاد خوزستان اعلام خواهد شد تا سرمربی سابق پرسپولیس در اهواز به چرخه سرمربیان لیگ برتری بازگردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha