کد خبر 256788
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰

حماس قطعنامه شورای امنیت را پذیرفته است

حماس قطعنامه شورای امنیت را پذیرفته است

یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از پذیرش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، به نقل از فلسطین الیوم، «سامی ابو زهری» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در گفت‌وگو با رویترز از پذیرش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برقراری آتش‌بس در نوار غزه سخن گفت.

ابوزهری اعلام کرد: حماس با قطعنامه شورای امنیت در خصوص آتش‌بس، عقب‌نشینی اسرائیل و مبادله اسرا موافقت کرده و آماده گفت‌وگو درباره جزئیات است.

این عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس تاکید کرد: دولت آمریکا در بوته آزمون واقعی وفاکردن به تعهدات خود از طریق ملزم‌نمودن اشغالگران به آتش‌بس فوری در راستای اجرای قطعنامه شورای امنیت است.

پیش از این نیز «اسامه حمدان» از دیگر اعضای ارشد جنبش حماس در گفت‌وگو با العربی گفت که جنبش متبوعش با همه ایده‌های مطرح شده برای آتش‌بس در غزه تعاملی مثبت داشته است.

وی در ادامه افزود: ما خواستار آتش‌بس دائم هستیم و آماده توافقی عادلانه برای مبادله اسرا هستیم. قطعنامه تصویب شده در شورای امنیت با وجود کاستی‌هایی که دارد، بر توقف کامل جنگ و خروج نیروهای اشغالگر از غزه تاکید دارد. مادامی که این قطعنامه از سوی رژیم اشغالگر مورد پذیرش واقع نشود، در عمل اجرا نخواهد شد.

اسامه حمدان گفت: این قطعنامه حاوی نکاتی است که ما را آن قبول نداریم اما بخش‌های اساسی آن مثبت است. بلینکن وزیر خارجه آمریکا یکی از موانع برای رسیدن به توافق است، زیرا او تنها بر اساس آنچه رژیم اشغالگر می‌خواهد، عمل می‌کند. مشکل اصلی موضع آمریکا است و بلینکن باید دقیق‌تر باشد. ما منتظر اعلام آمریکا برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی جهت موافقت با طرح پیشنهادی هستیم.

حمدان ادامه داد: تمامی اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای مانع‌تراشی بر سر راه توافق با تأیید و موافقت آمریکا انجام می‌گیرد. تلاش برای فشار بر واسطه‌ها فایده‌ای ندارد و موضع حماس تغییر نخواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha