کد خبر 256570
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۳

مدیرکل هواشناسی فارس:

بارش رگباری تگرگ و باران و وزش باد استان فارس را فرا می‌گیرد

بارش رگباری تگرگ و باران و وزش باد استان فارس را فرا می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی فارس ضمن اعلام هشدار سطح زرد گفت: رعد و برق، بارش رگباری باران با احتمال تگرگ و وزش باد از امروز تا پایان روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه در استان فارس پابرجا است.

به گزارش گروه استان های حیات؛ مسعود حقیقت، مدیرکل هواشناسی فارس با اعلام هشدار سطح زرد گفت: رعد و برق، بارش رگباری باران با احتمال تگرگ و وزش باد که از عصر امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ استان را فرا گرفته تا اواخر وقت روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه در استان پابرجا است.

مدیرکل هواشناسی فارس گفت: این سامانه بارشی امروز ۲۱ خردادماه مناطق غربی، شمالی و جنوبی استان را در بر می‌گیرد و فردا سه شنبه ۲۲ خرداد نیز همین سامانه بارشی برای مناطق شمالی، مرکزی و شرقی استان به ویژه شهرستان‌های ایزدخواست، آباده، اقلید، سپیدان، بوانات و سرچهان پیش بینی شده و در روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه نیمه شرقی استان را فرا می‌گیرد.

حقیقت با بیان اینکه اثر مخاطره این سامانه، احتمال جاری شدن روان آب، لغزندگی جاده‌ها و صاعقه است خطاب به هم‌استانی‌ها گفت: با توجه به اثر مخاطره این سامانه، در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها تردد صورت نگیرد و در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها اتراق نشود.

تمام نیروهای امدادی و خدماتی شهرداری در آماده‌باش هستند

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز با اشاره به باران شدید بهاری همراه با تگرگ امروز عصر در شیراز گفت: هم اینک تمام نیروهای شهرداری از جمله نیروهای امدادی و پاکبانان عزیز در نقاط مختلف شهر مستقر هستند تا شهروندان بتوانند با کم‌ترین سختی و مشکل در شهر تردد کنند.

روح الله خوشبخت هم‌چنین از شهروندان درخواست کرد با توجه به اینکه بارش‌های بهاری از نوع رگباری است و احتمالاً با رعد و برق همراه است، در صورت نداشتن کار ضروری از تردد در شهر خودداری کنند تا از حوادث احتمالی پیشگیری شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha