کد خبر 256466
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷

احداث ۴ ایستگاه خط ۱۱ مترو

احداث ۴ ایستگاه خط ۱۱ مترو

شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به آماده سازی فضای لازم احداث منوریل در مناطق تهران از احداث ۴ ایستگاه خط ۱۱ مترو در منطقه ۱۰ خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مهدی اخ‌الصنایع، شهردار منطقه ۱۰ در تشریح روند توسعه حمل و نقل عمومی در سطح منطقه ۱۰ گفت: در بخش غربی منطقه، ۴ ایستگاه مترو در خط ۱۱ خواهیم داشت و از سمت شرقی نیز دسترسی خط مترو خواهیم داشت و در جنوب منطقه نیز مجموعه BRT فعال است و در بخش شمالی هم مترو و BRT خواهیم داشت.

وی افزود: از ایستگاه هایی که در سطح منطقه احداث می شود؛ ایستگاه تقاطعی حبیب الهی با خط ۴ را خواهیم داشت و سایر ایستگاه‌ها در خط ۱۱ خواهد بود. انتهای خط ۱۱ هم سه راه آذری است. برای احداث خط ۱۱ و ایستگاه‌های این خط در منطقه زمینه‌هایی شناسایی شده که بخشی متعلق به مجموعه شهرداری است. یک زمین باید تملک شود که ۴ ایستگاه در محدوده منطقه ۱۰ احداث شود.

شهردار منطقه ۱۰ تهران درباره احداث تراموا نیز گفت: چندین جلسه در ارتباط با احداث تراموا باحضور شهردار تهران تشکیل شده است. کار ویژه ای توسط سازمان زیباسازی انجام می شود که البته مصوب برای کل مناطق است که از میدان آزادی تا سه راه تهرانپارس اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: به این ترتیب اقدامات آماده سازی انجام می شود و پس از آن موضوع واگن‌ها و خطوط فعال خواهد شد. در محور نواب گاردریل ها برداشته شده؛ در حقیقت تلاش می‌کنیم با نگاه حذف زوائد فیزیکی که نگاه مجموعه شهرداری تهران است بتوانیم ایمنی را نیز تأمین کنیم.

اخ الصنایع تأکید کرد: حذف گاردریل اتوبان نواب با هماهنگی راهور، مجموعه معاونت فنی و عمرانی و حوزه ترافیک به صورت کار ویژه انجام شد. طرح موفقی که منطقه ۱۷ نیز در ادامه محور نواب اجرایی خواهد کرد و تصور می‌کنم این طرح، مصوب کل مناطق شهرداری تهران شود. نگاه مناطق آماده کردن فضای لازم برای احداث منوریل با نگاه حذف زوائد فیزیکی در خیابان آزادی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha